كتابخانه تخصصی مهدویت با مشاركت دانشگاه كاشان راه اندازی می شود

كتابخانه تخصصی مهدویت با مشاركت دانشگاه كاشان راه اندازی می شود

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری با راه اندازی دفتر مهدویت منطقه کاشان با همکاری دانشگاه کاشان، کتابخانه تخصصی مهدویت تخصصی تاسیس خواهد شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دفتر مهدویت منطقه کاشان با مشارکت دانشگاه کاشان در منزل واگذارشده از جانب یکی از اساتید این دانشگاه شروع به کار کرده و مقرر است بعد از اتمام پروژه مرکز تحقیقات علوم قرآن و حدیث دانشگاه کاشان به این ساختمان نقل مکان کند.
دکتر عباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان در مراسم تاسیس دفتر مهدویت در منطقه کاشان، یکی از رسالت های جامعه دانشگاهی کشور را اهتمام برای ارتقای فرهنگ مهدویت عنوان نمود و اظهار داشت: امیدواریم با بهره برداری از مرکز تحقیقات علوم قرآن و حدیث در دانشگاه کاشان این مرکز مهدویت به دانشگاه کاشان منتقل شود و محمل و بستر مناسبی برای انجام مطالعات علمی در این عرصه فراهم گردد.
وی از طریق اندازی کتابخانه تخصصی مهدویت تخصصی اطلاع داد و تصریح کرد: با عنایت به ایجاد رشته دکترای نهج البلاغه و سایر رشته های مرتبط در دانشگاه کاشان، باید تلاش شود تا فرهنگ مهدویت در منطقه فراگیر شود.
زراعت به تشکیل جلسات و کارگاه های مختلف در این عرصه برای دانشجویان، کارمندان و اساتید اشاره نمود و اضافه کرد: این وظیفه آموزش عالی است که مهدویت را برای عموم و بخصوص نسل جوان تبیین کنند.
وی زمینه سازی آموزشی برای ظهور مهدی موعود (عج) را مهم ترین وظیفه اساتید و دانشگاهیان عنوان نمود و اظهار داشت: با معرفی الگوی علمی میتوان برای ظهور مصلح زمینه سازی کرد.

منبع:

1400/01/10
10:48:49
5.0 / 5
1333
تگهای خبر: تخصص , كارمند , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳