حمایت ۷۲۵ میلیون تومانی از شبكه آزمایشگاهی برای خرید تجهیزات ایران ساخت

حمایت ۷۲۵ میلیون تومانی از شبكه آزمایشگاهی برای خرید تجهیزات ایران ساخت

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی از پرداخت ۷۲۵ میلیون تومان برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت به اعضای این شبکه اطلاع داد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، رضا اسدی فرد ضمن اشاره به عضویت آزمایشی، آزمایشگاه ها در این شبکه، اضافه کرد: تمدید این عضویت به عملکرد آزمایشگاه ها در شبکه وابسته است که بر مبنای ارزیابی سالانه سنجیده می شود. بر این اساس در سال ۹۹، تعداد ۴۲۰ درخواست عضویت جدید به دبیرخانه شبکه رسیده و وارد فرآیند عضویت در شبکه شدند.
وی افزود: بر مبنای درخواست های رسیده به شبکه، از ۱۶۵ آزمایشگاه (مستقر در ۱۴۳ مرکز مختلف) جدید بازدید به عمل آمده و نحوه فعالیت در شبکه به آنها آموزش داده شده است. همینطور تا آخر سال گذشته، اطلاعات تعداد ۲۷۴ مجموعه آزمایشگاهی جدید در پایگاه اینترنتی شبکه ثبت و منتشر گردید که در مجموع، اطلاعات ۸۶۰ مجموعه آزمایشگاهی و بیشتر از ۱۸ هزار تجهیز آزمایشگاهی مستقر در ۱۱۱ شهر از ۳۱ استان کشور در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی انتشار یافته است.
اسدی فرد تصریح کرد: سال قبل ۱۰ کارگاه آموزشی توسط شبکه آزمایشگاهی برگزار شد که ۵۳۸ نفر از کارشناسان و مدیران از ۱۸۰ مرکز عضو شبکه در این دوره ها حضور داشتند و در مجموع مبلغ ۴۵ میلیون ریال حمایت آموزشی از جانب شبکه برای این منظور پرداخت گردید. همینطور در سال ۹۹ از حضور ۷۲ نفر از کارشناسان و مدیران ۲۱ مرکز عضو شبکه در کارگاه های آموزشی که توسط سایر مراکز (غیر از شبکه آزمایشگاهی) برگزار شد، در مجموع مبلغ ۲۲۷ میلیون ریال از جانب شبکه برای این آموزش ها حمایت شد.
وی یکی از اقدامات نوآورانه در شبکه را ایجاد کارگروه های تخصصی دانست و اظهار نمود: این کارگروه ها، کانون هایی برای گردهم آیی کارشناسان و متخصصان یکی از حوزه های آزمایشگاهی هستند که از این طریق، تجربیات و دانش خویش را در چارچوب نشست های تخصصی، دره های آموزشی، انتشار مقاله یا کتب تخصصی، با دیگران به اشتراک می گذارند. سال ۹۹، با تشکیل کارگروه های جدید، تعداد کارشناسان فعال در کارگروه های تخصصی شبکه آزمایشگاهی به بیشتر از ۱۷۰۰ نفر رسید. این کارگروه ها نقشی موثر در توسعه فعالیتهای آزمایشگاهی در کشور دارند.
به قول وی سال قبل فرایند استقرار استاندارد ISO/IEC۱۷۰۲۵ در ۷ مرکز عضو شبکه آغاز شد؛ ۱۷ مرکز موفق به تجدید، تمدید و گسترش دامنه این استاندارد و ۸ مرکز موفق به اتمام استقرار این استاندارد شدند.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی تعمیر و به روزرسانی تجهیزات آزمایشگاهی را از دیگر خدمات این شبکه نام برد و خاطرنشان کرد: به منظور عرضه نتایج مطمئن به مشتریان، شبکه، مراکز عضو را به کالیبراسیون دوره ای تجهیزات تشویق کرده، مشاوره و آموزش های لازم را هم به آنها عرضه می دهد و میزان حمایت های شبکه در این حوزه در سال ۹۹ بیشتر از ۷۹۲ میلیون تومان بود که به ۶۳ مرکز عضو پرداخت گردید.
اسدی فرد ار عرضه ۷۲۵ میلیون تومان برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت به اعضای این شبکه اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای نتایج ارزیابی عملکرد مراکز عضو که هر سال انجام می شود، مراکزی که از امکانات موجود خود بهتر بهره برده باشند، می توانند از حمایت شبکه برای خرید دستگاههای جدید بهره مند شوند. این حمایت برای خرید دستگاههای ایرانی در چارچوب خرید از نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، پرداخت می شود. در سال ۹۹، ۱۵ آزمایشگاه عضو به مبلغ ۷۲۵ میلیون تومان از این حمایت بهره مند شدند.1400/01/10
00:47:18
5.0 / 5
1205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲