با وجود تحریم های آمریكا

فعالیت چشم گیر شركت پارس ایزوتوپ در سال 1399

فعالیت چشم گیر شركت پارس ایزوتوپ در سال 1399

پی اچ پی و جی کوئری: شرکت پارس ایزوتوپ در عرصه تولید و توسعه انواع رادیوداروها و کیت های سرد فعالیت می کند. این شرکت در کمال ناباوری از طرف آمریکا بطور یک جانبه مورد تحریم قرار گرفت در صورتیکه مهم ترین کارکرد این شرکت تامین نیاز بیماران سرطانی و بیماریهای صعب العلاج است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، آمریکا با وجود ادعای اینکه بخش های دارویی و بهداشت درمان را تحریم نکرده است اما بطور مستقیم یکی از مهم ترین بازوهای تامین و تولید رادیودارو در ایران که سالانه نیاز حدود یک میلیون بیمار را تامین می کند مورد تحریم قرار داد.
شرکت پارس ایزوتوپ توانست در سال 1399 با وجود تحریم های ناعادلانه و اثرات مخرب همه گیری ویروس کووید-19 بر روی مراودات و تامین مواد مورد نیاز، پاسخگوی نیاز بیماران کشورمان باشد و با وجود چالش های پیش رو، تولید خودرا به نحو شایان توجهی گسترش دهد. شرکت پارس ایزوتوپ بطور متوسط سالانه پاسخگوی نیاز بیش از یک میلیون بیمار در حوزه های تشخیص و درمان است.
تولید حدود 14 هزار عدد ژنراتور مولیبدن-99/تکنسیم-99 به همراه نزدیک به 140 هزار کیت سرد که در تشخیص انواع اختلالات، تومرها و... کاربرد دارد.
مهم ترین این محصولات کیت MIBI بوده که در اسکن های قلب کاربرد دارد و در سال 1399 بیش از 66 هزار عدد ویال از این کیت تولید شده که محصول تولیدی از هر کیت نیز قابلیت استفاده برای چند بیمار را دارد.
بازدید علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی از شرکت شرکت پارس ایزوتوپ


منبع:

1400/01/07
15:29:44
5.0 / 5
1236
تگهای خبر: تولید , شركت , كاربر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵