اولین توئیت تاریخ را یك ایرانی خرید

اولین توئیت تاریخ را یك ایرانی خرید

جک دورسی مؤسس و مدیرعامل توئیتر اولین توئیت تاریخ را که توسط خودش ارسال شده بود، به قیمتی بیشتر از ۲ میلیون و ۹۱۵ هزار دلار به یک ایرانی فروخت.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ورج، این توئیت که به ان اف تی معروف شده به سینا استوی فروخته شده که مدیر یک شرکت فعال در زمینه بلاک چین به نام بریج اوراکل است.
بازاریابی این توئیت به مدت بیشتر از دو هفته ادامه داشت و سرانجام جک دورسی اعلام نمود نخستین توئیت خویش را به قیمت تعجب آور ۲۹۱۵۸۳۵ دلار به فروش رسانده است. سینا استوی از زمان ارائه توئیت مورد اشاره برای فروش در ۶ مارس خواهان خرید آن بود و قیمت اولیه ۲.۵ میلیون دلار را برای این کار پیشنهاد داده بود.
به دنبال عرضه پیشنهادات بهتری توسط رقبا، وی رقم پیشنهاد خویش را بالاتر برد و سرانجام با پرداخت بیشتر از ۲.۹ میلیون دلار توئیت مورد اشاره را خریداری کرد.
جک دورسی نخستین توئیت توئیتر را که خود ارسال کرده بود به یک توکن دیجیتال مبدل کرده که در چارچوب یک بلاک چین اتریوم باقی خواهد ماند. این توئیت در تاریخ ۲۱ مارس سال ۲۰۰۶ ارسال شده بود و استوی پیشنهاد نهایی خود برای خرید آنرا دوشنبه عصر عرضه کرده است.
دورسی مدعی شده که این مبلغ را به بیت کوین تبدیل نموده و آنرا برای انجام امور خیریه در قاره آفریقا در اختیار یک سازمان غیرانتفاعی می گذارد.


منبع:

1400/01/04
13:41:44
5.0 / 5
1427
تگهای خبر: بیت كوین , دیجیتال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP