ستاری در مراسم تقدیر از استعدادهای برتر كمیته امداد:

فرهنگ كارآفرینی با تلاش استعدادهای برتر و خلاق رونق می گیرد

فرهنگ كارآفرینی با تلاش استعدادهای برتر و خلاق رونق می گیرد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در مراسم تقدیر از استعدادهای برتر کمیته امداد اشاره کرد: فرهنگ کارآفرینی با تلاش استعدادهای برتر و خلاق رونق می گیرد


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در مراسم تقدیر از نخبگان و استعدادهای برتر کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر نقش جامعه در حفظ و ماندگاری استعدادهای برتر اظهار داشت: جامعه مسئولیت بسیار سنگینی در قبال استعدادهای برتر دارد و باید با تغییر اساسی در رهیافت ها و رویکردها، مهم ترین سرمایه هایش را بشناسد.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد دانش بنیان بر نوآوری سرمایه انسانی استوار است، افزود: نگرش غالب، تاثیرگرفته از اقتصاد نفتی و منبع محور است؛ این رویکرد اقتصادی، اهمیتی برای نیروی انسانی قائل نیست. بدین سبب باید فرهنگ تازه ای جایگزین شود و روح تازه ای در نگاه های جامعه به مهم ترین دارایی هایش دمیده شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، ایجاد زیست بومی مساعد برای بروز نوآوری و شکوفایی استعدادها را مهم ترین لازمه تحقق اقتصاد دانش بنیان دانست و اظهار داشت: یک نیروی انسانی جوان برای آن که رشد پیدا کند و به تعالی برسد، نیازمند یک زیست بوم مساعد برای فعالیت است. زیست بومی که شکل گیری و رونق آن آگاهی بخشی و فرهنگسازی را طلب می کند.
ستاری با اشاره به گام های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای گستردن فرش زیست بوم نوآوری و خلاق زیر پای استعدادهای برتر و صاحبان ایده، اضافه کرد: در سالهای اخیر سعی کردیم تا با ایجاد زیست بوم نوآوری، زمینه را برای نقش آفرینی استعدادهای برتر فراهم نماییم. این کار به کمک بخش های مختلف از مراکز نوآوری، شتابدهنده ها و شرکت های دانش بنیان و خلاق امکان پذیر شد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، جوانان خلاق و نوآور را صاحبان آینده و تحول کشور دانست و اضافه کرد: جوانان خلاق بزرگ ترین دارایی یعنی آینده را دراختیار دارند و فضایی تازه برای تحول و تغییرهای سرنوشت آفرین ایجاد می کنند.
ستاری با تاکید بر این که تعریف از نخبگی و استعداد برتر باید با یک فرهنگ جدید تغییر کند، اضافه کرد: تعریفی که بواسطه اقتصاد نفتی حاکم شده می بایست تغییر یابد و زمینه ای فراهم گردد که استعداد برتر برمبنای یک تفکر دانش بنیان به کسی که کارآفرینی می کند یا با نوآوری، به حل مشکلی از جامعه می پردازد، گفته شود.
وی همین طور بیان کرد: کارآفرینان موفق از دل محدودیت ها برخاسته اند و فرهنگ کارآفرینی روی تلاش، توانمندی و عزم جدی افراد انگیزه مند که در عین کمبودها ناامید نمی شوند، استوار است.
برمبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این مراسم که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، علی نیکزاد رئیس مجلس شورای اسلامی، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و تعدادی از خیرین و استعدادهای برتر برگزار شد، ۲۰ برگزیده جشنواره نخبگان و استعدادهای برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.
منبع:

1399/12/27
19:25:18
0.0 / 5
1166
تگهای خبر: شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴