انتقاد از تعداد كم موزه های علم و فناوری بعنوان معیار توسعه یافتگی

انتقاد از تعداد كم موزه های علم و فناوری بعنوان معیار توسعه یافتگی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران با بیان اینکه امروزه یکی از معیارهای چندگانه پیشرفت جوامع و توسعه پایدار، تعدد موزه های علوم و فناوری است، از تعداد موزه های علم و فناوری در کشور انتقاد نمود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر سیف الله جلیلی اظهار نمود: موزه ملی علوم و فناوری ایران بعنوان یک موسسه پژوهشی تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در خلال پنج ساله گذشته توانسته است گام های بزرگی در توسعه بخش های مختلف ترویجی، مدیریتی، اداری و نمایشگاهی و غیره بردارد.

وی با اشاره به اینکه موزه های علوم و فناوری مراکز تعاملی هستند و این موزه ها هم راستا با مراکز آموزشی و پژوهشی فعالیت می نمایند، اظهار داشت: امروزه حتی موزه های سنتی را هم در چارچوب آموزش و پژوهش می برند و باید توجه کرد که موزه های علوم و فناوری به منظور آموزش و فرهنگ سازی طراحی شده اند تا بتواند علم و فناوری های جدید، قدیم و حتی آینده را به میان مردم بیاورند.

بر اساس اعلام شورایعالی انقلاب فرهنگی، دکتر جلیلی خاطرنشان کرد: امروزه یکی از معیارهای چندگانه پیشرفت جوامع و توسعه پایدار، تعدد موزه های علوم و فناوری است و این موزه ها بعنوان معیار توسعه یافتگی مطرح هستند، اما متاسفانه در کشور ما تعداد موزه های علم و فناوری به معنای واقعی کم است.1399/12/25
01:54:49
0.0 / 5
1047
تگهای خبر: فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱