در پیام وزیر علوم به كنفرانس ملی تجهیزات و فناوری های آزمایشگاهی مطرح شد

دسترسی به تجهیزات با فناوری بالا و داشتن آزمایشگاه های مجهز زمینه ساز انجام پژوهش های فاخر

دسترسی به تجهیزات با فناوری بالا و داشتن آزمایشگاه های مجهز زمینه ساز انجام پژوهش های فاخر

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در پیامی به نخستین کنفرانس ملی تجهیزات و فناوری های آزمایشگاهی اظهار داشت: گسترش مرزهای دانش و انجام پژوهش های فاخر و نافذ که علاوه بر تربیت نیروی انسانی کارآمد و رقابتی در عرصه بین المللی، زمینه شکوفایی در کشور را فراهم نماید و مایه افتخار و احترام در عرصه جهانی برای جامعه علمی کشور باشد، با دسترسی به تجهیزات با فناوری بالا و داشتن آزمایشگاه های مجهز و به روز امکان پذیر است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، در پیام دکتر منصور غلامی آمده است: آزمایشگاه ها که زادگاه علوم تجربی و نقطه تلاقی علم و عمل هستند، امروزه در دانشگاه ها و پژوهشگاه ها به جایگاه مهمی برای تثبیت پروسه یادگیری، پرسشگری، ظهور خلاقیت ها و شکوفایی تبدیل گشته اند.

در ادامه این پیام می خوانیم: همین طور گسترش مرزهای دانش و انجام پژوهش های فاخر و نافذ که علاوه بر تربیت نیروی انسانی کارآمد و رقابتی در عرصه بین المللی، زمینه شکوفایی در کشور را فراهم آورد و مایه افتخار و احترام در عرصه جهانی برای جامعه علمی کشور باشد، با دسترسی به تجهیزات با فناوری بالا و داشتن آزمایشگاه های مجهز و به روز امکان پذیر است.

وزیر علوم در ادامه پیام خود آورده است: آزمایشگاه خوب و مجهز زمینه ساز تربیت پژوهشگران و متخصصینی با مرجعیت ملی و بین المللی است که در حوزه های مختلف زمینه های شکوفایی، توسعه و خلق ثروت را فراهم می آورند و در خیلی از کشورهای پیشرفته، توسط دولت های خود بعنوان بازیگران اصلی در حوزه سیاست گذاری شناخته می شوند. این رویکرد سیاست گذاری که از آن بعنوان سیاستگذاری مبتنی بر علم و یا حکمرانی خوب یاد می شود سهم مهمی در صرفه جویی در وقت، کاهش هزینه ها و توسعه همه جانبه دارد.
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این پیام آمده است: کنفرانس ملی تجهیزات و فناوری های آزمایشگاهی که به همت و ابتکار دانشگاه شیراز برای نخستین بار در کشور برگزار می گردد رویداد مهم و کم نظیری در حوزه تجهیزات آموزشی و تحقیقاتی است که استمرار آن در سالهای آتی کمک موثری در امتداد توسعه آزمایشگاه ها و زیرساخت پژوهشی کشور خواهدنمود. ضمن قدردانی از برگزارکنندگان و شرکت کنندگان در این کنفرانس امیدوارم این رویداد مهم، فرصت مناسب هم اندیشی برای رفع موانع و برنامه ریزی در امتداد تجهیز مستمر و نگهداری تجهیزات دانشگاه ها و پژوهشگاه ها فراهم آورد.
بر اساس این گزارش، نخستین کنفرانس ملی تجهیزات و فناوری های آزمایشگاهی از امروز ۱۳ اسفند ماه در دانشگاه شیراز شروع به کار کرده و تا فردا ۱۴ اسفندماه ادامه دارد.
منبع:

1399/12/13
14:17:05
0.0 / 5
1132
تگهای خبر: بازی , تخصص , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳