نیمه اول ۱۴۰۰ انواع واكسن كرونای ایرانی به تولید می رسد

نیمه اول ۱۴۰۰ انواع واكسن كرونای ایرانی به تولید می رسد

سال آینده انواع مختلفی از واکسن های کرونا که در کشور در حال آزمون و خطا است به بازار می رسد تا بیماران با محصولی بومی درمان شوند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، تولید پنج واکسن درمان کرونا در دستور کار قرار گرفته است. محصولاتی که با روش های فناورانه ای در حال گذراندن مراحل تست های بالینی و ورود به بازار هستند. این محصولات با توانمندی متخصصان داخلی و برخی با همکاری دیگر کشورها به مرحله آزمون و خطا رسیده اند. یونیسف اعلام نموده که ایران هشتمین کشور تولیدکننده واکسن است.
برمبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محققان ایرانی روش های مختلفی را برای تولید واکسن انتخاب نموده اند. یکی از این راه ها تولید واکسن خوراکی است که فاز تولید آن سال آینده بعد از طی مراحل تحقیقاتی شروع خواهد شد.
مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه توانمندان کشور از شروع شیوع بیماری کرونا به ساخت واکسن ورود کردند، اظهار داشت: ایران با تولید همه این واکسن ها به یکی از قطب های سازنده واکسن کرونا بدل خواهد شد.
وی ادامه داد: تا شهریور سال آینده واکسن ایرانی کرونا در انواع مختلف به تولید می رسد و ما بعنوان قطب تولید واکسن در دنیا محسوب خواهیم شد. هم اکنون شرکت های دانش بنیان و سایر شرکتها به چهار تا پنج شیوه به تولید واکسن ورود کرده اند.
قانعی همین طور بیان کرد: تا زمان ساخت و نهایی شدن واکسن های ایرانی کرونا، واکسن های خارجی و مطمئنی از دیگر کشورها خریداری شده است و طبق زمان بندی های اعلام شده به گروه های هدف تزریق خواهد شد.1399/12/08
15:46:12
0.0 / 5
1205
تگهای خبر: تخصص , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP