رییس دانشگاه مطرح كرد

مشاركت دانشگاه تربیت مدرس در تولید واكسن كرونا و داروهای بیماریهای تنفسی

مشاركت دانشگاه تربیت مدرس در تولید واكسن كرونا و داروهای بیماریهای تنفسی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به مهم ترین اقدامات این دانشگاه در دوران کرونا اظهار داشت: دانشگاه تربیت مدرس به جز حوزه های فرهنگی و امور اجتماعی، کارهای متنوعی را نیز در زمینه مقابله با کرونا در این دوران طراحی و مدیریت کرد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر محمد تقی احمدی با اشاره به اینکه دانشگاه تربیت مدرس تنها دانشگاه جامع وزارت علوم است که دانشکده علوم پزشکی هم دارد، اظهار نمود: این دانشگاه در زمینه تهیه واکسن کرونا و داروی درمان نارسایی های ریه و بیماریهای تنفسی که با مشارکت وزارت بهداشت انجام داد، به نتایج خوب و به مرحله تولید رسیده است که مهم ترین دستاورد در این دوره بوده است.
وی همین طور اظهار نمود: در حوزه دیده بانی کرونا، مبتکر ایجاد و انتشار بولتن های آموزشی بودیم که همه اساتید در زمینه آینده کرونا به اظهار نظر و تحقیق برای آینده کشور پرداختند و دراین زمینه نیز ۴۵ بولتن پزشکی و ۱۰۱ بولتن غیرپزشکی متاثر از سایر علوم منتشر گردید و در سطح دانشگاه ها و ستاد وزارت علوم هم مورد استفاده قرار گرفت.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: این دانشگاه با درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با کمک دانشکده علوم پزشکی خود به بومی سازی دستورالعمل های بهداشتی با محیط های دانشگاهی پرداخت و امکانی فراهم نمود تا با ایجاد آزمایشگاه ویژه ای در مرکز بهداشت دانشگاه از تمام دانشجویان و افراد مشکوک به ویروس کرونا تست گرفته و تشخیص بموقع داشته باشیم.

دکتر احمدی تصریح کرد: همین طور در زمینه تولید کیت های تخصصی آر. ام. ای و سلول درمانی و موارد گوناگون دیگر نیز موفقیت های خوبی داشتیم که با همکاری بنیاد برکت در مرحله تولید انبوه است و این اقدامات نقش مؤثری در بهار آینده در رفع نگرانی های دوره کرونا خواهد داشت.

بر اساس اعلام وزارت علوم، بگفته رئیس دانشگاه تربیت مدرس، این دانشگاه میزبان طرح آمایش تولید محتوا برای حفظ سلامت روان دانشجویان نیز بود و امیدواریم این طرح در آینده نزدیک ثمرات خودرا نشان دهد.

منبع:

1399/12/07
23:36:39
0.0 / 5
1281
تگهای خبر: تخصص , تولید , كشور , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲