صنعت دفاعی صاحب صندوق پژوهش و فناوری شد

صنعت دفاعی صاحب صندوق پژوهش و فناوری شد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با اعطای مجوز تاسیس صندوق های پژوهش و فناوری غیردولتی استان کهگیلویه و بویراحمد، خواجه نصیر و صنعت دفاعی موافقت نمود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، پنجاه و چهارمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری به ریاست دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیری دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور تمامی اعضا در محل صندوق نوآوری به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.
در ابتدای این جلسه تغییر ساختار صندوق پژوهش و فناوری توسعه همکاریهای بین المللی فناورانه ایرانی ها که پیش از این با گزارش نظارتی دبیرخانه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری به حالت تعلیق و لغو مجوز درآمده بود، مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و تغییر کامل سهامداران این صندوق و نام آن به توسعه ماشین سازی تصویب گردید.
تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد
با تصویب اعضای کارگروه، مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان کهگیلویه و بویراحمد صادر شد. این صندوق با سرمایه ثبتی ۳۰ میلیارد ریال و با مشارکت ۴۹ درصدی بازیگران اصلی علم و فناوری استان شامل پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، دانشگاه یاسوج و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بعنوان بخش دولتی و مشارکت ۵۱ درصدی بخش خصوصی تاسیس شده است.
صدور مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت دفاعی
صدور مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت دفاعی با سرمایه ثبتی ۵۰۰ میلیارد ریال مورد بررسی اعضا قرار گرفت و به تصویب رسید. ۴۹ درصد از سهام این صندوق را بخش دولتی و ۵۱ درصد دیگر را بخش خصوصی تشکیل داده است.
اعطای مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی خواجه نصیر
در این نشست درخواست مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی خواجه نصیر با سرمایه ثبتی ۱۰۰ میلیارد ریال مورد بررسی قرار گرفت و تصویب گردید. دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی بعنوان سهامدار بخش دولتی در مجموع ۳۴ درصد سهام صندوق و بخش خصوصی ۶۶ درصد از سهام این صندوق را می سازند.
تغییرات سهامداری صندوق های پژوهش و فناوری ارس، خراسان جنوبی و مواد پیشرفته و انرژی
علاه بر آن با تغییرات سهامداری صندوق های پژوهش و فناوری ارس، خراسان جنوبی، مواد پیشرفته و انرژی و تمدید مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه امیرکبیر موافقت شد.
تصویب اجبار حداقل سرمایه تادیه شده صندوق های پژوهش و فناوری
بعد از گزارش آماری وضعیت سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری، اعضای کارگروه با مصوبه اجبار حداقل سرمایه تادیه شده برای صندوق ها موافقت کردند.
بر مبنای اعلام روابط عمومی دبیرخانه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، بر طبق این مصوبه صندوق های پژوهش و فناوری استان تهران با سرمایه تادیه شده کمتر از ۱۰۰ میلیارد ریال، سایر استان ها با سرمایه تادیه شده کمتر از ۵۰ میلیارد ریال و صندوق های استان های کمتر توسعه یافته با سرمایه تادیه شده کمتر از ۳۰ میلیارد ریال موظف شدند تا آخر خرداد ماه ۱۴۰۰ سرمایه خویش را به میزان حداقل سرمایه فوق، بالا برند.
منبع:

1399/12/06
22:03:57
0.0 / 5
1133
تگهای خبر: آنلاین , بازی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری