ستاری:

منابع دولت كافی نیست، دانشگاه ها با فروش محصولات كسب درآمد كنند

منابع دولت كافی نیست، دانشگاه ها با فروش محصولات كسب درآمد كنند

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر اینكه دانشگاه ها باید تكیه منابع مالی خودرا بر فروش محصولات دانش بنیان و ارتباط با صنعت قرار دهند، اظهار داشت: دانشگاه های بزرگ دنیا تنها 15 تا 16 درصد از منابع خودرا بوسیله شهریه ها دریافت می كنند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم افتتاح فاز یک ایستگاه نوآوری شریف ایجاد همدلی را از بزرگترین دستاوردهای معاونت علمی دانست و اضافه کرد: در مدت هفت سال قبل دولت، مجلس، شهرداری ها و دانشگاه های کشور یک حرف را می زنند و این بر خلاف اتفاقاتی بود که در ایام اول شاهد آن بودیم.
وی افزود: هم اکنون همه می خواهند که اقتصاد دانش بنیان در کشور شکل بگیرد؛ این همدلی از هر قانونی بالاتر است.
ستاری با اشاره به ایجاد اکوسیستم نوآوری در اطراف دانشگاه های شریف، امیرکبیر، تربیت مدرس، تهران و دانشگاه بوشهر اشاره کرد: در این مدل دانشگاه ها نباید اعتبارات خودرا تنها از دولت طلب کنند. چونکه منابع دولت کافی نیست و دانشگاه ها برای اثرگذاری بیشتر باید علاوه بر همکاری با بخش خصوصی نیازهای خودرا بوسیله فروش محصولات فناورانه و همکاری با بخش صنعت تامین کند.
معاون علمی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دانشگاه های دنیا تنها ۱۵ تا ۱۶ درصد اعتبارات خودرا از شهریه ها کسب می کنند، اشاره کرد: دانشگاه های اثرگذار بوسیله فروش محصولات خود کسب درآمد می کنند و این مساله را بارها اعلام نموده اند که اگر دانشگاهی نتواند کوچه پشتی خودرا اصلاح کند، چگونه می تواند صنعت را اصلاح کند.
ستاری با تاکید بر اینکه دانشگاه های نسل سوم و چهارم باید قادر باشند تا تحولات زیادی را در اطراف خود ایجاد کنند، اظهار نمود: با چنین رویه هایی است که سبب تاسیس مراکز نوآوری خواهد شد.
وی با اشاره به ایجاد پارک ها و مراکز نوآوری در کشور اظهار داشت: پارک دانشگاه شریف همچون نوپاترین پارک های کشور است؛ ولی در مدت سه سال فعالیت خود ۵۰۰ شرکت در آن مستقر شدند و ۲۵۰ هکتار طرح توسعه ای دارد.
معاون علمی رئیس جمهور ارائه ایده های جدید را سبب تحول در جامعه دانست.
منبع:

1399/04/07
14:39:18
5.0 / 5
2354
تگهای خبر: شركت , فناوری , كشور , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP