با حضور پژوهشگران بیش از هشت كشور جهان؛

نهمین كنگره بین المللی زیست شناسی ایران در سمنان

نهمین كنگره بین المللی زیست شناسی ایران در سمنان

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری سمنان مدیر گروه زیست شناسی دانشگاه سمنان و دبیر اجرائی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران اظهار داشت: بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران از 28 تا 30 بهمن نود و نه با حضور پژوهشگران حوزه زیست شناسی از داخل و خارج از کشور به میزبانی دانشگاه سمنان انجام می شود.


دکتر شمس الضحی ابوالمعالی با بیان این خبر اظهار نمود: این کنگره با حضور میهمانانی از داخل و خارج از کشور به صورت حضوری و مجازی و در امتداد نیل به اهداف سند ششم توسعه علمی کشور و نقشه جامع علمی جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد فضای تعامل و هم اندیشی علمی بین پژوهشگران و دانشمندان علوم زیستی در سطح ملی و بین المللی و با شعار "زیست شناسی یکپارچه: همگرایی برای توسعه پایدار"برگزار می شود.
وی با اعلان اینکه حدود 800 مقاله از داخل و خارج از کشور به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است اضافه کرد: از این تعداد 700 مقاله پذیرش شده که حدود 200 مقاله به صورت سخنرانی و حدود 500 مقاله هم به صورت پوستر در مدت برگزاری این کنگره بین المللی ارائه خواهد شد.
دکتر ابوالمعالی با اعلان اینکه بیست ویکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران شامل چهار کنفرانس خواهد بود اضافه کرد: زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی سلولی و مولکولی و زیست شناسی محیطی و حفاظت، محورهای این کنفرانس هاست.
دبیر اجرائی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران افزود: این کنگره با حضور اساتید و پژوهشگران شناخته شده داخلی و بین المللی در حوزه زیست شناسی از کشورهای ایران، انگلیس، کانادا، ارمنستان، هند، پاکستان، بولیوی، اسپانیا و... به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می گردد.
وی اشاره کرد: این کنگره بستری باارزش را فراهم خواهد ساخت تا ضمن ارائه تازه ترین یافته های علمی، پژوهشی و فناورانه در زمینه های متنوع علوم زیستی، سلسله نشست های هم افزایی و هم اندیشی بین اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان علوم زیستی اجرا شود.
به گفته مدیر گروه زیست شناسی دانشگاه سمنان آئین افتتاحیه بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران بامداد روز 28 بهمن با حضور دکتر محمد نبیونی رئیس هیات مدیره انجمن زیست شناسی ایران و دکتر محسن شریفی نایب رییس این انجمن در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار می گردد.

منبع:

1399/11/26
12:30:04
0.0 / 5
1203
تگهای خبر: تخصص , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP