راه اندازی برج شماره ۲ فناوری دانشگاه امیركبیر در ۱۴۰۰

راه اندازی برج شماره ۲ فناوری دانشگاه امیركبیر در ۱۴۰۰

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه بیشتر از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه تشکیل شده است، اظهار داشت: برج شماره ۲ فناوری این دانشگاه اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ افتتاح می گردد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر سید احمد معتمدی در مراسم بازدید حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و برج فناوری ابن سینای دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: درحال حاضر بیشتر از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه به راه افتاده است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر فعالیتهای فناورانه و نوآورانه را در دستور کار خود قرار داده است، اضافه کرد: برنامه داریم در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ برج فناوری شماره ۲ دانشگاه را راه اندازی نماییم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتقای سطح بین المللی و تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم را دو برنامه راهبردی این دانشگاه نام برد و اظهار نمود: برای دستیابی به دانشگاه نسل سوم سه محور "ایجاد و راه اندازی مراکز نوآوری و فناوری"، "افزایش قراردادهای صنعتی" و "مهارت افزایی" مورد توجه قرار گرفته است که در این راستا در حوزه قرارداد صنعتی سال جاری نسبت به سال قبل ۴ برابر جذب بیشتر داشتیم و درحال حاضر رتبه نخست در انعقاد قراردادهای صنعتی در بین دانشگاه های صنعتی کشور را داریم.
معتمدی تصریح کرد: مهارت افزایی در صدر فعالیتهای این دانشگاه قرار دارد به نحوی که هر فارغ التحصیل این دانشگاه باید یک مهارت را بیاموزد.
وی افزود: به جهت اینکه فعالیتهای نوآورانه و فناورانه در دانشگاه گسترش یابد، مراکز نوآوری در دانشکده ها افتتاح شد و البته برنامه داریم در تمامی دانشکده های این دانشگاه مراکز نوآوری ایجاد شود که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم کمک های زیادی به راه اندازی مراکز نوآوری دانشگاه داشته است.1399/11/23
13:07:08
0.0 / 5
1147
تگهای خبر: شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP