گشایش LC دو هزار میلیاردی برای تأمین نیازهای صنعت نفت از راه دانش بنیان ها

گشایش LC دو هزار میلیاردی برای تأمین نیازهای صنعت نفت از راه دانش بنیان ها

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تکیه بر اینکه سنتی ترین اقتصاد کشور با شرکتهای دانش بنیان پیوند خورده اند، اظهار داشت: با گشایش LC زمینه ای فراهم گشته است که این صنعت نیازهای خویش را از راه شرکتهای دانش بنیان مرتفع کنند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا علی وحدت در رویداد تبادل فناوری پلیس هوشمند (ارائه نیازهای فناورانه) که پس از ظهر امروز به صورت آنلاین در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن اشاره به مفهوم نوآوری باز، اضافه کرد: بر این اساس دیگر زمان آن گذشته است که هر نهاد و سازمانی اقدام به ایجاد دانشگاه، مرکز تحقیقاتی، پذیرش عضو هیات علمی و پژوهشگاه کند، بلکه تمرکز دنیا بر برون سپاری پروژه ها است.
وی این رویکرد را باعث تنوع دستاوردها و پیشگیری از لختی سازمان ها دانست و اظهار نمود: این مسیر حتمی توسعه نوآوری در دنیا است و در ایران هم این رویکرد در حال پیگیری است.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به تلاش بعضی از نهادها برای چسبیده بودن به بدنه دولت، تصریح کرد: توسعه حوزه های علم و فناوری با تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است و در کشور مشاهده کردیم که در هر حوزه ای که به سمت توسعه نوآوری باز رفتیم، به موفقیت دست یافتیم.
وحدت، ضمن اشاره به دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان در حوزه های علم و فناوری، رفع نیازمندی های کشور در انتشار کرونا را مرهون دستاوردهای شرکت‎های کوچک و چابک دانست و خاطرنشان کرد: توسعه این حوزه بگونه ای است که سنتی ترین اقتصاد کشور یعنی صنعت نفت امروز با شرکتهای دانش بنیان پیوند خوردند و توانستیم تا سقف ۲ هزار میلیارد تومان LC باز نماییم که صنعت نفت از شرکتهای دانش بنیان خریداری کنند.
رییس صندوق نوآوری با تکیه بر اینکه این الگو باید به سایر حوزه ها تسری یابد، اظهار نمود: این همکاری ها در حوزه ICT و سلامت هم بوجود آمده است.
وحدت ضمن اشاره به تشکیل بیشتر از ۵ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان، ۱۰ هزار شرکت فناور در پارک های علم و فناوری و ۶ هزار شرکت نوآور، خاطرنشان کرد: باید به این زیر ساخت ها بعنوان ظرفیتی برای توسعه کشور نگریسته شود.
منبع:

1399/11/19
20:43:42
0.0 / 5
1140
تگهای خبر: آنلاین , شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP