صدور فراخوان برای نیاز تحقیقاتی در زمینه مهندسی سویه نوتركیب

صدور فراخوان برای نیاز تحقیقاتی در زمینه مهندسی سویه نوتركیب

پی اچ پی و جی کوئری: فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه مهندسی سویه نوترکیب بیان کننده آنزیم های هیدانتوئین و کربومویلاز با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر گردید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه چاره مذکور باید تا ۸ بهمن ماه جاری پروپوزال خودرا بوسیله سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی بمنظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت های دانش بنیان با رویکرد نوآورانه و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی نموده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت های دانش بنیان و بعد از آن گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح های تحقیقاتی و توسعه فناوری های مورد نیاز این شرکتها را شناسایی می کند.
در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا ۷۰ درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهدنمود. این مبلغ بطور مرحله ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می گیرد.
هدف اصلی انجام این پروژه تحقیقاتی، طراحی یک سیستم آنزیمی است که در آن یک سویه باکتریایی نوترکیب صنعتی بتواند با ترشح آنزیم، پیش ماده هیدانتوئنین را با پاراهیدروکسی فنیل گلایسین تبدیل کند.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، انتظار می رود در فاز اول این پروژه تحقیقاتی تیم مجری با بهره گیری از روش های مهندسی ژنتیک، ژن های رمز کننده دو آنزیم هیدانتوئیناز و کربومویلاز را به ژنوم میزبان مناسب اضافه کرده و یک سویه نوترکیب فعال بوجود آورد.
در فاز دوم پروژه، تیم مجری شرایط رشد سویه نوترکیب و تولید آنزیم توسط این سویه را در محیط کشت صنعتی، بهینه سازی کند.
علاقمندان می توانند تا ۸ بهمن ماه جاری پروپوزال خودرا در قالب فایل WORD بوسیله سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.
منبع:

1399/11/03
22:19:54
0.0 / 5
1081
تگهای خبر: تولید , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲