در مراسم افتتاح شعبه پردیس فارابی پارك فناوری تهران مطرح شد

وظیفه پارك علم وفناوری تبدیل خدمات و محصولات دانشگاه به فناوری است

وظیفه پارك علم وفناوری تبدیل خدمات و محصولات دانشگاه به فناوری است

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانشگاه تهران، دانشگاهی جامع است و تمام نظم و انتظام حوزه آموزش و پژوهش را پوشش می دهد، اضافه کرد: در حین اجرای آموزش و پژوهش، مباحث نوآوری و اختراعات هم مطرح می شوند که تبدیل این موارد به فناوری، وظیفه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، شعبه پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر بهرام سرمست استاندار قم، دکتر عباس زارعی هنزکی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکتر آصف کریمیسرپرست شعبه پردیس فارابی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکتر علیرضا محمدرضایی رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران و دکتر حسن زارعی متین رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس فارابی دانشگاه تهران و شماری از شرکتهای فناور راه اندازی شد.
دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این مراسم ضمن اشاره به شتاب گرفتن رشد و توسعه در دنیا اظهار داشت: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با سابقه نزدیک به بیست سال فعالیت، به یک پارک در سطح جهانی تبدیل گشته است و آنچه را که بوجود می آورد در دنیا به فروش می رساند.
ایشان در ادامه اضافه کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، زنجیره ارزشی خویش را برپایه ایده تا بازار و مطابق با قاعده این مورد در پارک ها پیش می برد.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانشگاه تهران، دانشگاهی جامع است و تمام نظم و انتظام حوزه آموزش و پژوهش را پوشش می دهد، اضافه کرد: در حین اجرای آموزش و پژوهش، مباحث نوآوری و اختراعات هم مطرح می شوند که تبدیل این موارد به فناوری، وظیفه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.
دکتر زارعی ضمن اشاره به گستردگی و پراکندگی دانشگاه تهران در ادامه اظهار داشت: در جهت پیاده سازی اصل اول انقلاب صنعتی چهارم یعنی اصل ادغام، شبکه فناوری دانشگاه تهران طراحی و اجرا شده است تا تمام اجزا در یک شبکه سازمان دهی شوند و خدمت رسانی باید از این طریق صورت گیرد.
وی افزود: کل فضای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اکوسیستمی است که هم شرکت ها و هم دستگاههای مختلف کنار هم قرار می گیرند، یعنی محیط بازی است که همه افراد آشنا با چارچوب فعالیت در پارک می توانند در این فضا کار کنند و هم از آنجایی که هدف پارک یک فضای باز است و محدود به دیوار نیست، هر فرد خلاق و نوآور می تواند در این پارک حضور یابد.
منبع:

1399/11/02
12:23:40
0.0 / 5
1194
تگهای خبر: بازی , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP