وحدت در رویداد زنان، مالكیت فكری و زیست بوم فناوری مطرح كرد

پیشرفت های قابل توجه زنان در حوزه های مختلف

پیشرفت های قابل توجه زنان در حوزه های مختلف

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه در حوزه شرکتهای دانش بنیان که مدیرعامل نزدیک به ۶۰۰ شرکت، زنان هستند، به پیشرفت های قابل توجه زنان در حوزه های مختلف اشاره نمود و خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته، خدمات صندوق نسبت به سالهای قبل بیشتر از ۱۰ برابر افزوده شده است و در بخش های مختلف از تسهیلات تا عرضه سرویسهای متنوع توانمندسازی و آموزش را شاهد بودیم.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت امروز در افتتاحیه اولین رویداد مجازی "زنان، مالکیت فکری و زیست بوم فناوری" معروف به شکوفا در حوزه مدیریت مصرف آب، برق و انرژی که در جهت تقویت نقش زنان در توسعه و تجاری سازی فناوری های راهبردی برگزار شد، اظهار داشت: به شخصه با برنامه های جنسیتی و اینکه تفکیکی اتفاق بیفتد، مخالف هستم، اما این برنامه با این نگاه برگزار می گردد که نشان دهد چه کارهای بزرگ و مهمی توسط زنان در حوزه نوآوری کشور انجام شده است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: دوست و دشمن اعتراف دارند که پس از انقلاب زنان در بخش های مختلف پیشرفت های بسیار خوبی داشته اند و آمارها و شاخص ها هم این مساله را به خوبی نشان داده است. در هر حوزه ای که ورود می نماییم، نقش چشم گیر زنان دیده می شود؛ بخصوص در حوزه شرکتهای دانش بنیان که مدیرعامل نزدیک به ۶۰۰ شرکت، زنان هستند.
وحدت تصریح کرد: یکی از ابزارهایی که در صندوق فعال کردیم، برگزاری رویدادها و نشست های تخصصی برای احصاء نیازها است و همیشه در کنار آن چند مبحث دیگر مثل توانمندسازی و نقش اصلی صندوق بعنوان تأمین کننده ابزارهای مالی را مطرح می نماییم.
وی ادامه داد: به طور میانگین ظرف دو سال قبل هر دو روز، یک رویداد در صندوق برگزار شده است و در شرایط کرونا هم این رویدادها به شکل مجازی پیگیری شدند. در دوشنبه های استارتاپی، طرح هایی که به مرحله جذب سرمایه رسیده اند، مطرح می شوند. صندوق از راه ابزارهای مختلفی که در اختیار دارد به بحث سرمایه گذاری ورود پیدا می کند و نزدیک به نیمی از طرح ها موفق به جذب سرمایه شده اند. طرح هایی که در این رویداد روی آنها بحث خواهد شد هم تا مرحله آخر توسط صندوق پیگیری می شوند.
وحدت اضافه کرد: بحث دیگر مبحث بهره وری است. برای افزایش تولید ناخالص داخلی در برنامه توسعه کشور، سهم مهمی برای بهره وری دیده می شود. شاید در زمینه بهره وری خیلی موفق نبوده ایم. برای افزایش بهره وری، ابزارهای مختلفی مطرح می شود. بعنوان مثال، در بحث بهره وری انرژی، قیمت گذاری هوشمند مطرح می شود. بحث آموزش هم یکی از شاخص های مهم به حساب می آید. بحث دیگر در زمینه بهره وری، نوآوری است؛ نوآوری در ابزارها و روش ها که می تواند به افزایش بهره وری منجر شود.
وی تاکید کرد: خروجی های این رویداد در صندوق پیگیری می شوند تا به نتیجه برسند. ابزارهای مالی صندوق که توسعه جدی پیدا کرده اند، به خوبی معرفی شده و سرویسهای مالی صندوق، سوار این پروژه ها شده و نتیجه نهایی را با موفقیت در جذب سرمایه، پیوند با مشتری نهایی یا استفاده از ابزارهای مختلف مثل لیزینگ ها شاهد باشیم.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: طی دو سال گذشته، خدمات صندوق نسبت به سالهای قبل بیشتر از ۱۰ برابر افزوده شده است و در بخش های مختلف از تسهیلات تا عرضه سرویسهای متنوع توانمندسازی و آموزش را شاهد بودیم.
منبع:

1399/10/15
01:02:05
0.0 / 5
1282
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP