از سوی وزیر علوم انجام شد

ابلاغ بخشنامه پذیرش پژوهشگران پسادكترا

ابلاغ بخشنامه پذیرش پژوهشگران پسادكترا

بخشنامه پذیرش پژوهشگران پسادکترا برای اجرا به کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مؤسسات وابسته به وزارت متبوع ابلاغ گردید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، نیروی متخصص و تحصیل کرده یکی از ارکان پژوهش در نظام آموزش عالی شمرده شده و مهم ترین نیروهای متخصص دانش آموختگان دکتری تخصصی هستند که در سالهای اخیر از نظر کمی و کیفی رو به فزونی داشته اند.
یکی از مسیرهای پیش رو جهت بهره مندی از توانمندی های دانش آموختگان در کارهای پژوهشی و فناوری در دانشگاه ها، ادامه کارهای پژوهشی و فناوری در قالب دوره تخصصی پسادکترا در دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری است.
از آنجا که پژوهشگران پسادکترا از تجربه کافی برای انجام پژوهش برخوردار می باشند، بطور مؤثری می توانند به مشارکت در انجام پژوهش های کاربردی و مورد نیاز کشور بپردازند و در کنار اعضای هیأت علمی برجسته از لحاظ پژوهشی و فناوری به حل مسائل واقعی کشور همت گمارند.
از اهداف این بخشنامه می توان به تامین منابع انسانی پژوهشگر مورد نیاز مؤسسات و بهره گیری از توانمندی های دانش آموختگان مقطع تحصیلی دکترا تخصصی با هدف ارتقای کیفیت فعالیت پژوهش و فناوری مؤسسه، ارتقای توانمندی و مهارت های تخصصی پژوهشگران و دانش آموختگان مقطع تحصیلی برای اجرای تحقیقات مستقل و مؤثر در حوزه تخصصی، ایجاد انگیزه و کمک به توان اجرائی اعضای هیأت علمی مؤسسه در ارتقای کیفیت کارهای پژوهش و فناوری، استفاده حداکثری از امکانات مؤسسه برای انجام تحقیقات کاربردی و اجرای طرح های تقاضامحور اشاره نمود.
دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی بایستی شیوه نامه اجرائی پذیرش پژوهشگر پسادکترا را با رعایت شرایط مندرج در این بخشنامه تهیه و به تأیید و تصویب هیأت امنای خود برسانند.
همچنین بخشنامه مذکور عطف به گذشته نمی گردد و پژوهشگران پسادکترا که قبل از ابلاغ این بخشنامه مشغول به فعالیت شده اند مشمول ضوابط موجود در مؤسسه هستند.
این بخشنامه در ۹ ماده و ۱۰ تبصره به تصویب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رسید و از تاریخ ابلاغ لازم اجرا است و هرگونه تفسیر و رفع ابهام توسط معاونت پژوهش و فناوری وزارت عتف مجاز است.
علاقه مندان می توانند بوسیله لینک زیر بخشنامه را دانلود کنند و از شرایط و ضوابط برای پذیرش پژوهشگر پسادکترا آگاهی یابند.
آیین نامه پژوهشگر پسادکتری1399/10/11
01:00:41
5.0 / 5
1634
تگهای خبر: تخصص , فناوری , كاربر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP