تعداد طرح های پژوهشی كه سالانه در كشور تولید می شوند

تعداد طرح های پژوهشی كه سالانه در كشور تولید می شوند

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری بر مبنای اعلام رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران سالانه حدود چهار هزار طرح تحقیقاتی به این مركز ارسال می شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، ایمان افتخاری، رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با بیان این که این صندوق گسترش کارهای فناورانه را بعنوان یکی از راهبردهای خود همیشه در نظر داشته است، اظهار نمود: ۱۷ کارگروه گوناگون در صندوق در حال فعالیت هستند تا با دریافت طرح های پژوهشی پژوهشگران سراسر کشور و پشتیبانی از آنها گامی برای رونق کارهای فناورانه برداشته شود.
افتخاری اضافه کرد: کارگروه های گوناگون در صندوق وجود دارند که از طرح های پژوهشی پژوهشگران سراسر کشور حمایت می کنند. در این صورت حل مسائل کلان کشور با بهره گیری از توانمندی پژوهشگران و متخصصان سرعت می گیرد.
وی افزود: در سال حدود چهار هزار طرح پژوهشی به صندوق ارسال می شود. یکی از چالش ها در این عرصه غربالگری این طرح ها است که دراین زمینه نزدیک به ۲۰۰ دانشمند از سراسر کشور با کارگروه ها برای ارزیابی طرح ها همکاری می کنند. بعد از غربالگری، ارزیابی و داوری نهایی طرح های مورد تایید برای دریافت حمایت مشخص می شوند.
رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران اشاره کرد: طرح های حمایت شده صندوق مسائل هستند که برای رسیدن به نتیجه زمان نیاز دارند، اما آنها چاره هایی برای مشکلات و مسائل جامعه ارائه می دهند. برای اینکه خیلی از این مشکلات نیاز به انجام پژوهش هایی متناسب دارند.
برمبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگران و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری می توانند طرح های پژوهشی خودرا که برمبنای رفع نیازهای کشور و اولویت های صندوق است، به کارگروه های مرتبط ارسال نمایند. این کارگروه ها در حوزه هایی مانند فنی و مهندسی، پزشکی، محیط زیست، علوم زیستی، هنر و معماری، علوم انسانی، کشاورزی، بین الملل، ترویج علم و گرنت و کرسی فعال می باشند. پژوهشگران برمبنای فراخوان های انتشار یافته توسط این کارگروه ها می توانند نسبت به ارسال طرح اقدام نمایند. این فراخوان برای هر کارگروه سه بار در سال منتشر می شود.1399/03/30
12:32:25
5.0 / 5
2205
تگهای خبر: تخصص , تولید , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵