اجرای ۶ طرح پژوهشی مشترك ایران و چین برای مقابله با كرونا

اجرای ۶ طرح پژوهشی مشترك ایران و چین برای مقابله با كرونا

در فراخوان همکاری مشترک صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و آکادمی علوم چین همکاری مشترک برای تولید 6 محصول در رابطه با کرونا شروع شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، در همکاری صندوق پشتیبانی از پژوهشگران با آکادمی علوم چین از طرح های پژوهشی در زمینه مقابله با کرونا با هدف ایجاد بستری برای پشتیبانی از پژوهشگران و پژوهشگران حمایت می شود.
در این همکاری پژوهشگران دو کشور طرح های پژوهشی این حوزه را ارسال کردند و در نتیجه این همکاری ۶ طرح پژوهشی در سه حوزه ساخت کیت تشخیصی، تولید دارو و تولید واکسن برای حمایت مشترک تایید شدند.
بر طبق این گزارش، آکادمی علوم چین(CAS) در نوامبر سال ۱۹۴۹ تاسیس شد. این آکادمی بالاترین موسسه آکادمیک و همین طور مرکز پژوهشی جامع علوم در چین است که نقش بسیار موثری در انجام تحقیقات منجر به تولید فناوری داشته و دارد.
صندوق پشتیبانی از پژوهشگران از سال ۱۳۹۴ همکاری مشترکی با این آکادمی آغاز کرد و تا حالا پنج فراخوان با عنوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم انتشار یافته است. با این فراخوان ها کارهای پژوهشی مشترک میان محققان ایرانی و آکادمی علوم چین در قالب «پروژه های تحقیق و توسعه مشترک» و همین طور «برگزاری کارگاه های مشترک» انجام می شود.1399/10/05
01:05:43
5.0 / 5
1511
تگهای خبر: تولید , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP