پیام تسلیت مقامات علمی و دانشگاهی درپی شهادت دانشمند فقید

پیام تسلیت مقامات علمی و دانشگاهی درپی شهادت دانشمند فقید

به دنبال شهادت دانشمند شهید دكتر محسن فخری زاده معاون فقید وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری این وزارتخانه به دست تروریست ها، مقامات علمی و دانشگاهی در پیام هایی جداگانه شهادت سردار فخری زاده را تسلیت گفتند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، جهادگران جهاددانشگاهی در پیامی شهادت دانشمند فقید دکتر محسن فخری زاده به دست تروریست های جنایتکار را تسلیت گفتند.
متن پیام بدین شرح است:
انّا للّه و انّا الیه راجعون
شهادت مدیر انقلابی و دانشمند مبتکر شهید دکتر محسن فخری زاده معاون فقید وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس مؤثر و خدوم سازمان پژوهش و نوآوری این وزارتخانه به دست تروریست های جنایتکار و نوکران ایادی استکبار و رژیم صهیونیستی را به محضر بقیة الله الأعظم امام زمان (عج)، فرمانده معظم کل قوا، جهادگران صنعت دفاع دانش بنیان کشور و عموم ملت شهیدپرور ایران اسلامی تبریک و تسلیت عرض می نماییم.
این گونه اقدامات بی گمان خللی در عزم ملت بزرگ ایران برای پیشرفت ایجاد نخواهد کرد و رویش های پر امید انقلاب اسلامی راه شهیدان را ادامه خواهند داد.
اگرچه اقدامات امنیتی و حفاظتی در پیش گیری از این حوادث تلخ مؤثر است اما آن چه به دشمن جرأت و جسارت اقدامات تروریستی از این قبیل را می دهد هر سخن و عملی است که به تضعیف وحدت ملی، ایجاد دودستگی در جبهه مقاومت داخلی و عدم توجه به هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی بیانجامد.
قطعاً فرزندان انقلابی ملت در دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی آمران و مجریان این اقدام تروریستی در خاک وطن را به سزای اعمالشان خواهند رساند.
جوانان دانشمند ما نمی گذارند تا عَلَم علم بر زمین بماند
حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها نیز طی پیامی شهادت مجاهد عرصه جهاد علمی و خودکفایی، دکتر محسن فخری زاده را تسلیت گفت.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها طی پیامی شهادت مجاهد عرصه جهاد علمی و خودکفایی، دکتر محسن فخری زاده را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح ذیل می باشد:
عن رسول الله صلی الله مقابل و آله و سلم: «خیر الناس من حبس نفْسه فی سبیل الله، یجاهد اعداءه و یلتمس الـموت فی مصافّه»
خبر شهادت مجاهد عرصه جهاد علمی و خودکفایی، دکتر محسن فخری زاده رضوان الله مقابل، سخت و جانکاه بود. آنچه که امروز رخ داد، برگ دیگری از اسناد جنایت تروریسم دولتی است که رژیم منحوس صهیونیستی با افتخار خودش را پرچم دار آن می داند. این ترور، نقشه دشمنان مردم ایران در جلوگیری از پیشرفت و اقتدار ایران اسلامی را برملا ساخت و بار دیگر ثابت کرد که خونخواران صهیونیست و جنگ طلبان آمریکایی در راه ضربه زدن به پیشرفت کشور عزیزمان از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.
یقیناً قطار حرکت کشور به سمت پیشرفت و فتح قله های افتخار علمی، متوقف نخواهد شد؛ جوانان دانشمندی که همچون فخری زاده ها، علیمحمدی ها، رضایی نژادها، احمدی روشن ها و شهریاری ها در عرصه علم و دانش در حال فعالیت هستند، نخواهند گذاشت تا عَلَم، علم بر زمین بماند و به اذن الهی، این پرچم را بر قله افتخار نصب خواهند کرد.
اینجانب شهادت این شهید عزیز را به خدمت رهبر معظم انقلاب، خانواده و همکاران ایشان و مردم شریف و شهید پرور ایران تبریک و تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال، علوّ درجات آن شهید فرزانه و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل را خواستارم.
ترور دانشمند هسته ای ایران، نشانه وحشت دشمن از دستیابی ما به علوم پیشرفته است
در پی شهادت دکتر محسن فخری زاده، دانشمند برجسته هسته ای، استاد دانشگاه امام حسین (ع) و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی ضمن تسلیت این ضایعه سترگ به محضر مقام معظم رهبری، خانواده آن شهید والامقام، عموم مردم و خصوصاً دانشمندان، اساتید دانشگاهها، جامعه علمی و همه فرهیختگان کشور؛ این اقدام کور تروریستی و خبیثانه را محکوم نمود.
متن پیام دکتر منصور غلامی بدین شرح است؛
" بسم رب الشهدا و الصدیقین
بار دیگر ترور یکی از دانشمندان برجسته هسته ای کشور، بر دل دوستداران علم و دانش و متعهدان به پیشرفت جمهوری اسلامی ایران غم بزرگی نهاد.
جنایت صورت گرفته در به شهادت رساندن یکی دیگر از دانشمندان نخبه و برجسته این سرزمین، که نشانه ی بارز وحشت دشمن از دستیابی ایران به علوم و فناوری های پیشرفته است، بار دیگر چهره واقعی تروریسم را به نمایش گذاشت.
شهادت شهید والامقام، دکتر محسن فخری زاده که از دانشمندان برجسته و بنام هسته ای بود، این حقیقت را بیش از پیش نمایان ساخت که کشورمان در راه دستیابی به قله های پر عظمت پیشرفت و تعالی، عزمی جدی دارد و در این راه، حتی خون پاک عزیزترین فرزندان خود را، به پای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی، هدیه داده است.
همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند" رشد شتابنده ی علمی و فتح قله های دانش که با همت و عزم جوانان مؤمن و غیور و توانائی رونق یافته، امروز قائم به هیچ فردی نیست، این یک جنبش تاریخی و برخاسته از یک عزم خلل ناپذیر ملی است." پس تلاش ها و رفتار شنیع دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران در این راه بی نتیجه خواهد ماند.
اینجانب نیز شهادت پیشرو عرصه علم و دوستدار تعالی ایران عزیز را به آن استاد شهید تبریک و به ملت بزرگوار ایران، خصوصاً خانواده مکرم ایشان و جامعه علمی کشور تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای همسر و فرزندان عزیزش صبر و شکیبایی مسئلت نمایم.
اطمینان دارم، راه پر افتخار این شهید گرانقدر و دیگر شهیدان عرصه علم و دانش، پرصلابت تر از قبل طی خواهد شد.
چراغ راه او، چلچراغ مسیر اولین گام های گام دوم انقلابمان در تحقق زیست بوم نوآوری و فناوری خواهد بود
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با صدور پیامی شهادت سردار محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را تسلیت گفت.
در متن این پیام آمده است:
"دلگیری غروب جمعه ها برای منتظران یار، همیشگی است. آدینه، وعده چشم به راهان دیدار دلدار است. قرعه‎ فال لشکریان آستان دوست، در صراط سرخ شهادت رقم می خورد. سردار دکتر محسن فخری زاده نیز همچون سردار دل ها، در چنین آدینه ای آسمانی شد.
سرودند که کجایند مردان بی ادعا؛ سردار فخری زاده یکی از هزاران جواب این مثنوی است. مردی که عملش از حرفش بیش بود. شهید دانشمندی که فقدانش در خدمت برای مام میهن بسیار سنگین و دردناک است. اما چراغ راه او، چلچراغ مسیر اولین گام های گام دوم انقلابمان در تحقق زیست بوم نوآوری و فناوری خواهد بود.
شهادت این شهید والا مقام را محضر رهبر فرزانه انقلاب، خانواده محترم ایشان، جامعه نخبگانی و دانش بنیانی کشور، و عموم هموطنانمان، تبریک و تسلیت عرض می کنم و برای بازماندگان صبر و سلامت خواستارم."
مدیریت شهید فخری زاده منشأ خدمات گوناگون برای تامین امنیت مردم بود
دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در پیامی، شهادت دکتر محسن فخری زاده دانشمند برجسته فیزیک و مجاهد خستگی ناپذیر کشور در عرصه های علم و فناوری را به مقام معظم رهبری مدظله العالی، جامعه علمی کشور و مردم شریف ایران تبریک و تسلیت گفت و از نهادهای قضائی کشور، پیگرد حقوقی و از نهادهای نظامی و امنیتی اقدام متقابل و صیانت و حفاظت از دانشمندان راهبردی کشور را خواهان شد.
در متن پیام دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: «مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا؛ در بین مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده اند؛ بعضی پیمان خودرا به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هیچ گاه تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. (احزاب -۲۳)
دکتر محسن فخری زاده دانشمند برجسته فیزیک و مجاهد خستگی ناپذیر کشور در عرصه های علم و فناوری به فیض عظیم شهادت نائل شد. این شهید والامقام که امروز ناجوانمردانه و در روزهای سالگرد ترور دانشمندان هسته ای به شهادت رسید علاوه بر تسلط بر علم فیزیک در زمینه شعر و ادب فارسی، قرآن پژوهی و مدیریت نیز از توانایی های بالا برخوردار بود.
مدیریت فاخر و مؤثر دکتر محسن فخری زاده بعنوان رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، منشأ دستاوردها و خدمات مختلفی در حوزه های مختلف برای تامین امنیت و سلامت مردم ایران بود که سبب خشم و نگرانی دشمنان ایران اسلامی بود. دشمنان اسلام و بشریت و برهم زنندگان امنیت و ثبات، باز هم با روش ناجوانمردانه، غیر قانونی، بر خلاف همه رویه های حقوقی بین المللی نسبت به ترور شخصیت علمی و الهی دکتر محسن فخری زاده که همه توان خودرا برای صیانت از امنیت ملی و امنیت منطقه اختصاص داد بود، اقدام نمود تا از این مسیر، شتاب پیشرفت ایرانی اسلامی را بکاهد که البته زهی خیال باطل است.
ترور با منشأ و حمایت نظام صهیونیزم و بطور مشخص دولت جعلی اسرائیل و حامیان آن مغایر با تمام موازین حقوق بشر است، که سال ها توسط دشمنان انقلاب مورد استفاده قرار گرفته است و نهادهای به ظاهر حقوق بشری بین المللی با سکوت و عدم توانایی خود برای محکومیت عاملان تشدید فضای جنگ و ترور، زمینه گسترش دامنه ناامنی را فراهم می کنند. به طور قطع بدون باز مهندسی نظام حقوق بین الملل و اصلاح ساختارها و نهادهای جنگ طلب و خشونت آفرین شاهد نا امنی های گسترده تر برای مردم و بطور خاص دانشمندان جهان خواهیم بود.
در اختتام از نهادهای قضائی کشور، پیگرد حقوقی و از نهادهای نظامی و امنیتی اقدام متقابل و صیانت و حفاظت از دانشمندان راهبردی کشور را خواستارم و شهادت دانشمند مجاهد و خستگی ناپذیر دکتر فخری زاده را به مقام معظم رهبری مدظله العالی، جامعه علمی کشور و مردم شریف ایران تبریک و تسلیت عرض می کنم. ضمن آرزوی صبر جمیل و اجر جزیل برای خانواده محترم شهید فخری زاده از خداوند متعال برای آن شهید والامقام، همنشینی با سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را آرزومندم»
این اقدام، نشانه ترس و واهمه دشمنان از رشد و پیشرفت های بیش از پیش علمی کشور است
دانشگاه تربیت مدرس نیز در پیامی با تسلیت شهادت دکتر محسن فخری زاده؛ دانشمند هسته ای و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، این اقدام تروریستی را محکوم نمود.
متن پیام به شرح زیر است:
اقدام تروریستی و ناجوانمردانه ایادی استکبار و رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن دانشمند برجسته و توانمند هسته ای کشورمان، نشان از ترس و واهمه دشمنان از رشد و پیشرفت های بیش از پیش علمی کشور دارد. اینطور اقدامات کوردلانه و رذیلانه نه فقط خللی در راه بالندگی علم و دانش این مرز و بوم ایجاد نخواهد کرد، بلکه راهی روشن برای مجاهدت های علمی جوانان کشورمان ترسیم می کند.
دانشگاه تربیت مدرس ضمن محکومیت این اقدام تروریستی، شهادت دانشمند و مجاهد خدوم دکتر محسن فخری زاده را به مردم عزیز و جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت گفته و از خداوند متعال برای این شهید سعید، علو درجات مسئلت می نماید.
فعالیت های علمی شهید فخری زاده، به منزله چراغ راه دانشمندان جوان و توانمند ایران اسلامی خواهد بود
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، شهادت دانشمند برجسته کشور شهید محسن فخری زاده را تسلیت گفت.
در متن پیام دکتر طهرانچی آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله مقابل فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا
بار دیگر دست های کثیف و نامیمون استکبار جهانی، یکی از دانشمندان تراز اول کشورمان را آماج حمله مملو از حقد و کین خود نموده و این عالم دانشمند و فرزانه را به شهادت رساندند.
این شهید بزرگوار که عمری را با اخلاص و ایثار کم نظیر برای سربلندی و سرافرازی کشور و مردم در حوزه های علم و دانش و پژوهش گذراند و میراثی گرانقدر از دستاوردهای عظیم علمی و پژوهشی از خود به یادگار گذاشت، نماد درخشان پیشرفت های چشم گیر ایران اسلامی در ساحت علم و فناوری و پژوهش بوده و اخلاق و منش او و کارهای علمی اش، به منزله چراغ راه نسل های متوالی از دانشمندان جوان و توانمند ایران اسلامی خواهد بود.
بی شک این ترور بزدلانه، در سالگرد شهادت شهید دکتر مجید شهریاری جامعه دانشگاهی کشور را متحمل یک خسارت جبران ناپذیر نمود و کشور را از خدمات بهادار و توأم با اخلاص و معنویت او محروم کرد. اما تردیدی نیست که راه او، منش او و عشق وافر او به خدمت و جانفشانی به کشورش را جوانان برومند این سرزمین دنبال کرده و پرچمی را که با افتخارآفرینی هایش به اهتزاز درآورده بود، همچنان بدست آنان بر قله های رفیع علم و دانش و پژوهش کشور، در اهتزاز خواهد ماند و جامعه علمی کشور و دانشگاهیان عزیز عزم و اراده شان روز به روز بیشتر خواهد شد.
اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، متشکل از هزاران تن از اساتید و دانشجویان و کارکنان شریف، ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت فقدان این رجل برجسته دنیای علم و دانش و فناوری هسته ای کشور، خواهان اقدام قاطع و فوری نهادهای امنیتی و اطلاعاتی کشور برای قطع دست تروریست ها و برخورد انقلابی با حامیان آنها، می باشیم.
و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
1399/09/08
21:36:12
5.0 / 5
1215
تگهای خبر: ارتباطات , خدمات , دستگاه , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴