انتشار فراخوان حوزه علوم شناختی برای توسعه فعالیتهای علمی در 4 حوزه

انتشار فراخوان حوزه علوم شناختی برای توسعه فعالیتهای علمی در 4 حوزه

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف گسترش فعالیتهای پژوهشی و ارتقا و توانبخشی شناختی، پرورش كاركردهای اجرایی و هم علوم اجتماعی محاسباتی با رویكرد شناختی، در پاییز سال جاری چهار فراخوان منتشر می كند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، فراخوان های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی در چارچوب فراخوان پانزدهم حوزه های علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی، پرورش کارکردهای اجرایی، ارتقا و توانبخشی شناختی و هم طرح های دسته (ج) ترکیب رساله ها را شامل می شوند. همینطور بارگذاری فرم های پروپوزال این فراخوان ها در سایت ستاد از اول تا پانزدهم آذرماه است.
فراخوان این دوره ستاد توسعه علوم شناختی با پشتیبانی از طرح ‎های پژوهشی با تمرکز بر ارتقا و توانبخشی شناختی در رده سنی بزرگسالان (18 سال به بالا) است و در توانبخشی شناختی افراد گرفتار صدمه برای دستیابی به سطح مطلوب سلامتی، کاهش تاثیر مشکلات آنها در زندگی روزمره، کمک به بازگشت به زندگی عادی و کاهش افت عملکردهای شناختی از موضوعات مورد توجه در آن است.
از طرفی به منظور افزایش هم افزایی رساله ها و رساله های دانشجویی در جهت تحقق اهداف مصوب در حوزه علوم شناختی در پانزدهمین فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی، تشکیل هسته های تحقیقاتی تحت عنوان طرح های دسته «ج» مورد توجه قرار دارد. تشکیل هر هسته تحقیقاتی از راه تعریف مجموعه ­ای از آخر ­نامه ­های کارشناسی ارشد و دکتری که رسیدن به یک هدف مشترک و مشخص در حوزه شناختی است، پیگیری می شود.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همینطور در این فراخوان، ستاد با دعوت از گروه های دانشگاهی، نوپا و شرکتهای دانش بنیان فعال در زمینه جمع آوری یا تحلیل داده های دیجیتال آنها را به مشارکت در ایجاد زیرساخت های نرم تحقیقاتی و توسعه فناوری فرا می خواند. کمک به توسعه زیرساخت های علمی و فنی، توسعه اکوسیستم فناوری و عرضه خدمات نوین به اکوسیستم فناورانه کشور از مهم ترین اهداف این فراخوان است.
منبع:

1399/08/18
21:57:16
5.0 / 5
1368
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP