در گفت وگو با پی اچ پی و جی كوئری مطرح شد

برگزاری حضوری نمایشگاه ایران ساخت منوط به تصمیم گیری ستاد كرونا

برگزاری حضوری نمایشگاه ایران ساخت منوط به تصمیم گیری ستاد كرونا

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری مدیر شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تكیه بر اینكه هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل در آذرماه به صورت حضوری برگزار می شود، اظهار داشت: ولی ما برای برگزای حضوری این نمایشگاه منتظر تصمیم گیری ستاد ملی كرونا هستیم.


دکتر رضا اسدی فرد در گفتگو با ایسنا با اشاره به اقدامات شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی، توضیح داد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه ویژه ای به نام نمایشگاه ساخت ایران دارد که در این نمایشگاه سوبسیدهای ۱۰ تا ۵۰ درصد را به دانشگاه ها و پژوهشگاه های دولتی متقاضی خرید تجهیزات ساخت داخل پرداخت می کند.
وی افزود: علاوه بر آن ما برای اعضای این شبکه ۱۰ درصد تخفیف بیشتر در نظر گرفتیم؛ ازاین رو بعنوان مثال اگر تجهیز آزمایشگاهی در این نمایشگاه دارای تخفیف ۴۰ درصدی باشد، اعضای شبکه با تخفیف ۵۰درصدی می توانند آن تجهیز آزمایشگاهی را خریداری کنند.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: از آنجایی که ۴۵ درصد آزمایشگاه های عضو این شبکه از بخش خصوصی هستند و آنها مشمول یارانه نمی شوند، ما برای آنها تسهیلات با نرخ پایین و دراز مدت در نظر گرفتیم.
اسدی فرد در مورد برگزاری نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل، خاطرنشان کرد: هم اکنون برنامه داریم که این نمایشگاه را در اواخر آذرماه به صورت حضوری برگزار نماییم، ولی ما منتظر هستیم که در ماه آینده ستاد ملی کرونا در این حوزه چه تصمیم گیری هایی دارد و اینکه به ما اجازه داده خواهد شد که این نمایشگاه به صورت حضوری برگزار گردد یا خیر.
اسدی فرد افزود: ازاین رو تابحال تصمیم ما بر برگزاری نمایشگاه حضوری است.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، به منظور کاهش وابستگی آزمایشگاه های داخلی به تجهیزات و مواد وارداتی و همینطور استفاده از توانمندی های داخلی و پشتیبانی از فعالیتهای دانش بنیان درزمینه ساخت تجهیزات و تولید مواد آزمایشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تابحال ۷ دوره "نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت" را از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸ برگزار کرده است و هشتمین دوره آن از ۲۷ تا ۳۰ آذرماه ۹۹ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
معاونت علمی در این نمایشگاه بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را مطابق با سطح بندی تجهیزات پرداخت می کند که در این راستا در مجموع این نمایشگاه در ۷ دوره گذشته ۷۶۰ میلیاردتومان فروش داشته است که از این میان حدودا ۲۶۰ میلیارد تومان را معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت کرده است.
منبع:

1399/08/17
13:37:11
5.0 / 5
1470
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP