عرضه دستاوردهای كرونایی ۵۰ شركت در پاویون صندوق نوآوری

عرضه دستاوردهای كرونایی ۵۰ شركت در پاویون صندوق نوآوری

پی اچ پی و جی كوئری: معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی از حضور 50 شركت دانش بنیان در پاویون دانش بنیان ابن صندوق در نمایشگاه ˮجهش تولید و دستاوردهای فناورانه مقابله با كروناˮ آگاهی داد و اظهار داشت:  برخی از این محصولات در حال درنوردیدن پروسه صادرات هستند.


دکتر سیاوش ملکی فر در حاشیه نخستین نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای فناورانه مقابله با کرونا در گفت و گو با ایسنا با اشاره به برگزاری پاویون شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه، اضافه کرد: از شروع شیوع ویروس کرونا در کشور شرکت های دانش بنیان دوشادوش سایر مراکز صنعتی کشور برای مقابله با این ویروس تلاش کردند و در نهایت موفق به تولید محصولاتی در این عرصه شدند.
وی کیت های تشخیص ویروس کرونا و کووید_۱۹، ونتیلاتور، دستگاه اکسیژن ساز، ماشین های تولید ماسک، مواد ضد عفونی کننده و داروهای موثر در کنترل این ویروس را قسمتی از دستاوردهای این شرکت ها ذکر کرد و افزود: ما با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت هایی از محصولات این شرکت ها داشتیم که در پاویون شرکت های دانش بنیان این نمایشگاه برخی از شرکت ها دستاوردهای خودرا معرفی کردند.
ملکی فر تعداد شرکت های حاضر در این پاویون را ۵۰ شرکت عنوان نمود و تصریح کرد: این شرکت ها با حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی توانستند محصولات خودرا تولید و روانه بازار کنند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه تابحال از طرف این صندوق مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان اعطا شده است، اشاره کرد: این حمایت ها در امتداد توسعه تولید این شرکت ها بوده است.
وی با بیان این که بعضی از شرکت های تولیدکننده محصولات مقابله با کرونا در حال درنوردیدن پروسه صادرات هستند، ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد صادرات محصولات این شرکت ها به سایر کشورها باشیم.
معاون توسعه صندوق نوآوری به بیان حمایت های این صندوق از صادرات شرکت ها پرداخت و اظهار داشت: پرداخت هزینه های ستاندن استانداردهای صادراتی همچون CE برای تجهیزات پزشکی تا سقف ۷۰ درصد هزینه همچون این حمایت ها است که به صورت بلاعوض در اختیار شرکت ها قرار داده می شود.
ملکی فر حمایت بلاعوض برای حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی را از دیگر حمایت های صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی دانست.
منبع:

1399/03/24
14:26:06
5.0 / 5
2391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵