بهره برداری از فاز اول كارخانه نوآوری یزد در روزهای دهه فجر

بهره برداری از فاز اول كارخانه نوآوری یزد در روزهای دهه فجر

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری رئیس منطقه ویژه علم و فناوری یزد از بهره برداری فاز اول كارخانه نوآوری یزد در روزهای دهه فجر اطلاع داد و اظهار داشت: عملیات مرمت و بازسازی فاز اول كارخانه نوآوری یزد تابحال 60 درصد پیشرفت داشته و برای جذب استارت آپ ها، شركت های دانش بنیان و فناور به منظور استقرار در فضاهای كار اشتراكی، فراخوان عمومی انتشار یافته است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، مهندس مهدی رحمانی، مدیر عامل کارخانه نوآوری یزد با بیان این خبر، اظهار نمود: کارخانه نوآوری استان یزد با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در عرصه ای به مساحت ۱۷ هزار متر مربع واقع در بافت تاریخی مرکز استان بعنوان دومین کارخانه نوآوری کشور در حال راه اندازی است و تا حالا عملیات مرمت و بازسازی آن ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.

رئیس منطقه ویژه علم و فناوری یزد در مورد برنامه های این کارخانه نیز توضیح داد و اظهار داشت: کارخانه نوآوری یزد تلفیقی از شتابدهنده ها و فضاهای کار اشتراکی است. زیرساخت فیزیکی کارخانه در حال آماده سازی است اما اتفاق مهم حضور ذینفعان و بازیگران اکوسیستم نوآوری برای تعامل با هم است. بر این اساس فراخوانی منتشر کردیم و از تمامی بازیگران این حوزه یعنی صاحبان ایده، کارآفرینان و صاحبان سرمایه دعوت می نماییم که در این کارخانه حضور یابند و برای توسعه شکل گیری اقتصاد دانش بنیان نقش آفرینی کنند.

وی افزود: راه اندازی این کارخانه به مدلول ایجاد فضایی برای هم افزایی جوانان تحصیل کرده و خلاق در کنار کارآفرینان، مربیان کسب وکار و سرمایه گذاران است و توسعه تعاملات آنها سبب رشد اکوسیستم نوآوری کشور نیز می شود.

مدیر عامل کارخانه نوآوری یزد از ابراز علاقمندی شتابدهنده های صنعتی برای استقرار در فضاهای کار اشتراکی کارخانه نوآوری آگاهی داد و اظهار داشت: استان یزد رتبه ۵ از نظر صنعتی در کشور را دارد و تا حالا حدود ۸ شتابدهنده از صنایع مختلفی چون فولاد، نساجی، گردشگری و کاشی برای استقرار در این کارخانه اعلام آمادگی کرده اند.

رحمانی در آخر اشاره کرد: با شروع به کار کارخانه نوآوری یزد، جوانان مستعد و خوش فکر این خطه موثرتر از گذشته، پا به عرصه راه اندازی کسب وکارهای نوین در بخش مرکزی فلات ایران خواهند گذاشت تا با بهره بردن از ظرفیت های کارخانه نوآوری، نه فقط به ارائه خدمات و محصولات خود در یزد که به تصاحب بازارهای تهران و دیگر شهرهای بزرگ کشور و حتی به صادرات محصولات فناورانه خود به خارج از مرزهای ایران بیندیشند.

پیش تر عملیات اجرائی کارخانه نوآوری یزد روز ۲۰ آبان سال قبل به دستور رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانسی در محل کارخانه قدیمی نخ ریسی درخشان یزد توسط رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری شروع شد.
برمبنای اعلام روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، کارخانه نوآوری استان یزد با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در عرصه ای به مساحت ۱۷ هزار متر مربع در چارچوب دو سوله سه و چهار هزار متر مربعی در محل کارخانه متروکه نخ ریسی درخشان راه اندازی می شود. کارخانه نوآوری بستری است که در آن خیلی از ابزارها و منابع مورد نیاز کارآفرینی شامل زیرساخت ها، مربیان و مشاوران، سرمایه گذاران ریسک پذیر، شتابدهنده ها، خدمات دهندگان به استارتاپ ها و کسب و کارها و بازیگران اصلی اکوسیستم کارآفرینی را در یک فضا گردهم می آورد.

منبع:

1399/08/09
23:37:25
5.0 / 5
1414
تگهای خبر: بازی , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP