برای نقض قوانین آنتی تراست؛

شكایت ۱۱ ایالت آمریكا ضد گوگل كلید خورد

شكایت ۱۱ ایالت آمریكا ضد گوگل كلید خورد

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری وزارت دادگستری آمریكا و ۱۱ ایالت این كشور به افترا نقض قوانین آنتی تراست از گوگل شكایت كرده اند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از اسکای نیوز، وزارت دادگستری آمریکا به جرم نقض قوانین آنتی تراست (ضدانحصار) و استفاده از ابزارهای غیرقانونی برای حفظ قدرت انحصاری از آلفابت (شرکت مادر گوگل) شکایت کرده است.
اتهامات مذکور توسط وزارت دادگستری و ۱۱ ایالت مطرح شده و مواردی مانند حفظ انحصار قدرت به صورت غیرقانونی در بازار سرویس کاوشهای عمومی را در برمی گیرد.
در متن شکایت نامه آمده است: دو دهه قبل گوگل بعنوان یک استارت آپ نوپا با استفاده از روشی نوین برای جستجو در اینترنت به شرکت محبوب سیلیکون ولی تبدیل شد. اما آن شرکت حالا ناپدید شده است. گوگل امروز به یک دروازه انحصاری برای اینترنت تبدیل گشته و یکی از ثروتمندترین شرکت های جهان بشمار می رود. ارزش بازاری آن هزار میلیارد دلار است و درآمد سالانه اش هم بیشتر از ۱۶۰ میلیارد دلار است.
اکنون به خاطر مشتریان، تبلیغ کنندگان و تمام شرکت هایی که به اقتصاد اینترنتی وابسته هستند، زمان آن فرا رسیده تا عملکرد ضد رقابتی گوگل متوقف شود و باردیگر رقابت احیا شود.
به نظر می رسد این بزرگترین شکایت طی ۲ دهه اخیر است و کارشناسان آنرا با پرونده ای که در سال ۱۹۷۴ میلادی علیهAT& Tتنظیم شده بود، مقایسه می کنند. در نتیجه پرونده شکایت مذکور این اپراتور مخابراتی مجبور شد تا زیرمجموعه های خویش را تجزیه کند.


منبع:

1399/08/01
12:49:05
5.0 / 5
1682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP