تسهیل گری در ثبت اختراعات و تجاری سازی پزشكی

تسهیل گری در ثبت اختراعات و تجاری سازی پزشكی

پی اچ پی و جی كوئری: با امضای تفاهم نامه همكاری میان معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت ثبت اختراع و تجاری سازی آن شتاب می گیرد.


به گزارش ایسنا، بتازگی تفاهم نامه میان کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به امضا رسید تا اختراعات حوزه پزشکی هم با سرعت و تسهیلات بیشتر، ثبت و تجاری سازی شوند. در این تفاهم نامه نیمی از هزینه ثبت اختراعات مورد تایید کانون، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت می شود.
مقرر است این همکاری مشترک به راه اندازی دفاتر ثبت اختراع در دانشگاه های علوم پزشکی، ترویج و تجاری سازی اختراعات این حوزه بینجامد و اساتید دانشگاهی به پشتیبانی از ایده ها و خلاقیت های دانشجویان ترغیب شوند.
این تفاهم نامه همکاری با هدف توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور و استفاده از ظرفیت همه نهادهای موثر و بازیگران این عرصه به امضا رسید.
برمبنای اعلام معاونت علمی، همین طور قبل از این و برمبنای تفاهم نامه همکاری که میان کانون پتنت معاونت علمی و فناوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به امضا رسید، زمینه برای حمایت بیشتر و موثرتر از مخترعان، اعضای هیات علمی و پژوهشگران کشور فراهم شد؛ چونکه بر طبق این توافقنامه، کانون پتنت بعنوان عامل اجرائی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه مالکیت فکری، متعهد شد تا برنامه های وسیعی را برای توسعه و شتاب بخشیدن در این خصوص، به اجرا درآورد. این طرح در دانشگاه های کشور در حال اجراست.
منبع:

1399/07/22
13:21:15
5.0 / 5
1515
تگهای خبر: بازی , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری