به منظور مسئولیت حقوقی و قضائی؛

شهادت تازه مدیران فیسبوك و توئیتر در سنای آمریكا

شهادت تازه مدیران فیسبوك و توئیتر در سنای آمریكا

پی اچ پی و جی كوئری: مدیران عامل فیسبوك و توئیتر در یك جلسه استماع در كنگره آمریكا حضور می یابند تا در مورد مسئولیت حقوقی و قضائی شبكه های اجتماعی در مقابل پست های كاربران اظهارنظر كنند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از انگجت، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک و جک دورسی مدیرعامل توئیتر با شهادت در کمیته بازرگانی مجلس سنای آمریکا در مورد ماده ۲۳۰ از قانونی موسوم به شایستگی در ارتباطات به بحث خواهند نشست.
کمیته مورد اشاره روز گذشته به اتفاق آرا با ارسال حکم احضار برای شرکت های گوگل، فیسبوک و توئیتر برای اظهارنظر دراین زمینه موافقت نمود. گوگل هنوز در مورد حضور در این جلسه اظهار نظر دقیق نکرده، اما ساندار پیچای مدیر عامل گوگل می گوید در جلسه شهادت دراین زمینه حضور می یابد.
بر اساس ماده ۲۳۰ قانون شایستگی در ارتباطات مصوب سال ۱۹۹۶، پلت فرم های آنلاینی مانند فیسبوک، توئیتر و یوتیوب در مقابل پست ها و مطالب ارسالی کاربران خود مسئولیت ندارند و نباید به این دلیل مواخذه شوند. اما در سال های اخیر این بخش از قانون مورد اشاره به ابزاری برای شرکت های فناوری برای عدم پذیرش مسئولیت در مقابل محتوای نفرت پراکنی و زننده و مروج خشونت و غیره تبدیل شده است.
با توجه به تشدید سوءاستفاده برخی کاربران و نیز دولت ها از شبکه های اجتماعی برای انتشار اخبار و مطالب دروغ و شایعات متنوع سیاسی، اجتماعی و بهداشتی برخی دولت های جهان به این نتیجه رسیده اند که باید در قانون مورد اشاره بازبینی شود و ماده ۲۳۰ قانون مورد اشاره حتما تغییر کند.
استدلال دولت ها و حقوقدانان این است که اینترنت از دهه ۹۰ میلادی تا به امروز به شدت تغییر کرده و پس شبکه های اجتماعی باید برای حذف مطالب نامناسب کاربران از فیسبوک، توئیتر، گوگل و غیره با جدیت تلاش کنند. انتظار می رود بحث دراین زمینه طی هفته های آینده در سنای آمریکا ادامه یابد.


منبع:

1399/07/12
13:50:44
5.0 / 5
1467
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳