امضای ۳ قرارداد تفاهم نامه برای توسعه بازار سرمایه شركت های دانش بنیان

امضای ۳ قرارداد تفاهم نامه برای توسعه بازار سرمایه شركت های دانش بنیان

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری طی برگزاری نشست صندوق نوآوری و شكوفایی با بانكهای همكاری ۳ قرار داد و تفاهم نامه به امضا رسید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، در حاشیه نشست هماهنگی شبکه بانکی کشور، ۳ تفاهم نامه برای توسعه بازار سرمایه شرکت های دانش بنیان به امضا رسید.
امضای قرارداد سرمایه گذاری ۳۵ درصدی بانک تجارت در یکی از استارتاپ ها
یکی از شرکت های متعلق به بانک تجارت برای سرمایه گذاری و خرید ۳۵ درصد از سهام یکی از شرکت های استارتاپی عرضه دهنده خدمات هوشمند به میزان یک میلیارد و ۷۵۳ میلیون تومان تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
این تفاهم نامه در حضور دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و دکتر وحدت رئیس صندوق نوآوری وشکوفایی، به امضا رسید.
هدف از این قرارداد سرمایه گذاری توسعه کسب و کار در فناوری حقوقی (Legaltech) و هم افزایی تجاری و سرمایه اجتماعی طرفین است.
امضای قرارداد بیمه اعتباری گروهی
در حاشیه این نشست همینطور قرارداد بیمه اعتباری برای بیمه کردن ریسک اعتباری بیمه گذار بابت تسهیلاتی که در قالب اساسنامه و ضوابط اجرایی خود به متقاضیان اعطا می شود، بین یکی از شرکت های سهامی بیمه و صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد شد.
به باعث این تفاهم نامه، این شرکت سهامی بیمه بعنوان بیمه گر تسهیلات عرضه شده به شرکت های دانش بنیان که به تایید کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا می رسد و از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی شده را بیمه خواهد نمود. مبحث بیمه هم عرضه پوشش بیمه برای جبران خسارت ناشی از عدم بازپرداخت اقساط تسهیلات عرضه شده به شرکت های دانش بنیان معرفی شده توسط صندوق نوآوری و شکوفایی است.
امضای تفاهم نامه انتشار اوراق و تأسیس صندوق اختصاصی بازارگردانی
در حاشیه جلسه هماهنگی شبکه بانکی کشور با شرکت های دانش بنیان، تفاهم نامه همکاری برای انتشار اوراق مشارکت و صکوک، سایر ابزارهای بازار سرمایه و همینطور تأسیس و مدیریت صندوق بازارگردانی اختصاصی برای شرکت­ های دانش بنیان، فناور و استارتاپی بین بانک کارآفرین و صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد شد.
این تفاهمنامه با هدف بهره گیری و گسترش ظرفیت شرکت ­­های دانش بنیان، فناور و استارتاپی برای توسعه همه جانبه اقتصاد دانش بنیان و همینطور توسعه ابزارهای مالی برای افزایش ضریب نفوذ اقتصاد دانش بنیان منعقد شده است.
به باعث این تفاهمنامه بانک کارآفرین در پذیرش رکن ضامن، انتشار صکوک جهت تأمین مالی شرکت ­های دانش بنیان، فناور و استارتاپی و همینطور مشارکت در تأسیس و مدیریت صندوق بازارگردانی اختصاصی برای شرکت­ های دانش بنیان، فناور و استارتاپی همکاری خواهد داشت. صندوق نوآوری و شکوفایی هم برای معرفی متقاضیان واجد شرایط تأمین مالی، تأمین تضامین لازم برای پذیرش رکن ضامن اوراق توسط بانک و ایجاد صندوق بازارگردانی سهام دانش بنیان با بانک کارآفرین همکاری خواهد نمود.
صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف بهبود بهره وری منابع، عرضه خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان در تمامی نقاط کشور و توسعه نظام تأمین مالی نوآوری، در دوره جدید فعالیت خود همکاری گسترده ای را با شبکه بانکی شروع کرده است. در این راستا با عرضه بیشتر از ۷ نوع خدمت مشترک، ظرف مدت ۲۱ ماه گذشته بیشتر از ۲۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات و ۱۷ هزار میلیارد ریال ضمانت نامه از محل منابع بانکی و با شرایط ترجیحی در نرخ سود، دوره بازپرداخت و فرایند رسیدگی به شرکت های دانش بنیان اعطا شده است.1399/07/10
19:26:31
5.0 / 5
1692
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴