رییس دفتر رییس جمهور تاكید كرد

پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و توسعه فضای مجازی در دستور كار دولت

پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و توسعه فضای مجازی در دستور كار دولت

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری رئیس دفتر رئیس جمهور با تاكید بر اینكه برای توسعه كشور نیازمند پشتیبانی از شركت های دانش بنیان هستیم، اظهار داشت: دو مقوله توسعه زیر ساخت های فضای مجازی و پشتیبانی از شركت های دانش بنیان از موضوعات مهمی است كه دولت به آن توجه كرده است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، محمود واعظی امروز در نشست هماهنگی حمایت شبکه بانکی از شرکت های دانش بنیان که به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد، با اشاره به تجربه خود در زمان فعالیت در وزارت ارتباطات برای پشتیبانی از استارتاپ ها، با تاکید بر اینکه باید به جوانان اعتماد نماییم و رویکردها را تغییر دهیم، اضافه کرد: اگر مقرر است که کشور به تولید ثروت، قدرت، توسعه اقتصادی و اشتغال برسد، باید به جوانان و خیل عظیم فارغ التحصیلان اعتماد شود و ریسک آنها را بپذیریم.
وی با اشاره به چالش های پیش روی شرکت های دانش بنیان، اظهار نمود: در بانک ها جایی برای پشتیبانی از جوانان شاغل در این شرکت ها تعریف نشده بود و ثروت این شرکت ها به جای سرمایه، نوآوری و خلافیت و پشتکار آنها است.
واعظی تصریح کرد: اگر روزی سرمایه، سبب ثروت آفرینی می شد، امروز ایده، خلاقیت، نوآوری و بیگ دیتاها ثروت آفرینی را سبب می شود ازاین رو بسیار مهم می باشد که به این مقولات توجه گردد.
رئیس دفتر رئیس جمهور، با اشاره به اعمال ظالمانه تحریم ها تصریح کرد: علاوه بر آنکه با انتشار کرونا برای مردم مشکلاتی ایجادشده است، به علت عدم مبادلات بین المللی، قیمت کالاها برای مردم افزایش یافته است ولی در همین دوران دولت دستاوردهای بزرگی داشته که در آیندگان بر روی آن حساب باز خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه از سال 1392 دولت دو مقوله را مد نظر قرار داده است، افزود: مقوله اول "فضای مجازی" است. برخی همچون من بیشتر به بخش فرهنگی فضای مجازی توجه می کنند ولی نباید اسیر این جنبه شویم؛ چونکه اگر می خواهیم اقتصاد دانش بنیان در کشور شکل بگیرد، بر بستر فضای مجازی است.
واعظی افزود: اگر اساتید با علم روز تدریس می کنند و اگر دانشجویان با علم روز آشنا هستند و به مقالات روز دسترسی دارند به علت توسعه زیر ساخت های فضای مجازی است که از طرف دولت بوجود آمده است.
وی مقوله دوم مورد توجه دولت را شرکت های دانش بنیان دانست و خاطرنشان کرد: دولت ریسک شرکت های دانش بنیان را پذیرفته است؛ چونکه شاهد بودیم در هر جایی که گرفتار مشکل شدیم به دنبال این شرکت ها بودیم و دیدیم که این شرکت ها نیز توانستند نیازهای کشور را مرتفع کنند. نمونه آن در شرایط انتشار کرونا ویروس می باشد.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به همکاری بانک ها با معاونت علمی برای پشتیبانی از شرکت‎های دانش بنیان اظهار داشت: زمانی که اسنپ و تپسی در حال تاسیس بود خیلی از نهادها با آن مخالف بودند ولی امروز این بستر در کشور فراهم گشته است. نیاز است تا ما رویکردهای را تغییر دهیم.
واعظی تصریح کرد: اگر بخواهیم مسایل کشور را حل نماییم حتما باید از این شرکت ها حمایت شود. ما برای همیشه نمی توانیم این روند را ادامه دهیم.
وی با اشاره به همکاری صمیمانه صندوق نوآوری با معاونت علمی اظهار داشت: این همکاری بیشترین اثر بخشی را در پشتیبانی از شرکت ها داشته است.
منبع:

1399/07/10
13:39:49
5.0 / 5
1457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳