اقدامات مایكروسافت برای صرفه جویی در مصرف آب

اقدامات مایكروسافت برای صرفه جویی در مصرف آب

پی اچ پی و جی كوئری: شركت مایكروسافت در امتداد مقابله با گرمایش زمین و كمك به حفظ محیط زیست اعلام نموده تا سال 2030 بیش از مقدار آب مصرفی را باردیگر جایگزین خواهدنمود.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از انگجت، قبل از این مایکروسافت اعلام نموده بود که مقدار دی اکسید کربن تولیدی خودرا تا سال ۲۰۳۰ به صفر می رساند و حالا تصریح کرده که به روش های مختلف مقدار آب جایگزین شونده را بیش از مقدار آب مصرفی خود خواهدنمود.
حذف سطوح پوشیده از آسفالت در ساختمان ها و مراکز و مؤسسات وابسته به مایکروسافت، کمک به احیای جنگل ها و مراتع در نقاط مختلف، کاهش مصرف آب برای خنک کردن پایگاه های داده و کامپیوتر های سرور، استفاده از منابع آب تجدید پذیر مانند آب باران و آب های بازیافتی همچون روش های مایکروسافت دراین زمینه است.
بر اساس محاسبات مایکروسافت، استفاده از چنین روش هایی موجب صرفه جویی سالانه ۱۶ میلیون لیتری در مصرف آب توسط شرکت مایکروسافت خواهد شد. این شرکت با بازیافت آب و استفاده از آب های تصفیه شده به دست آمده از فاضلاب برای خنک سازی محیط های کاری و سرورها و پایگاه های داده خود نیز روند صرفه جویی را بیشتر می کند.
مایکروسافت همین طور از همکاری با سازمان های غیردولتی در جوامع و ایالت های مختلف آمریکا برای افزایش درک مردم در مورد لزوم صرفه جویی در مصرف آب آگاهی داده است.


منبع:

1399/07/02
10:20:17
5.0 / 5
1742
تگهای خبر: بازی , تولید , شركت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵