آزمایش واكسن كروناویروس بدون سوزن شروع می شود

آزمایش واكسن كروناویروس بدون سوزن شروع می شود

پی اچ پی و جی كوئری: خراسان رضوی آزمایشگاه های سراسر جهان در حال یافتن نخستین واكسن مقابله با ویروس كرونا هستند. واكسن های زیادی در مراحل مختلف قرار دارند اما همچنان تا كارایی واكسن فاصله داریم.


به گزارش نیوز، ده ها یا صدها آزمایش در حال انجام می باشد و استرالیا نیز با این روند بیگانه نیست و نخستین آزمایش واکسن بدون سوزن را آغاز می کند.
دانشگاه سیدنی در جستجوی ۱۵۰ نفر است تا دریابد دستگاه فارماجت (دستگاه تزریق بدون سوزن) در تولید واکسن بالقوه کووید-۱۹ چگونه کار می کند. دولت استرالیا نیز متعهد شده ۳میلیون دلار کمک مالی کند تا این آزمایش به نتیجه برسد.
گرگ هانت، وزیر بهداشت فدرال در مورد افزایش بودجه اظهار داشت: "دولت به سرمایه گذاری در تحقیقات پزشکی ادامه می دهد تا تولید واکسن های امیدوارکننده برای نجات جان و محافظت از زندگی افراد تامین گردد. "
اگر این آزمایش موفقیت آمیز باشد، می تواند زمینه ساز واکسن بدون درد شود.
دستگاه بجای اینکه یک سوزن به عضله شما وارد کند واکسن با جریان سریع وارد بدن می شود. این روش می تواند به افرادی کمک نماید که با تزریق واکسن مشکل دارند.
دکتر جینی منسبرگ توضیح داد: "شما یک جریان سریع به نازکی مویی که مستقیما به داخل پوست وارد می شود را احساس می کنید. این جریان وارد پوست، بزرگترین اندام سیستم ایمنی بدن می شود. "
وی افزود: ما فکر می نماییم چنین واکسن هایی کارایی بهتری دارند.
مشخص نیست که چه مدت آزمایش ادامه یابد، بااین حال این مورد در پیشبرد تحقیقات موردنیاز برای تولید واکسن موثر، ایمن و اثربخش مهم خواهد بود.
هرچه زودتر این واکسن را دریافت نماییم زودتر می توانیم با بیماری همه گیر کرونا خداحافظی نماییم.1399/06/31
13:37:45
5.0 / 5
1744
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲