معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

جوانان را باید حفظ نماییم

جوانان را باید حفظ نماییم

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری آذربایجان شرقی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: باید جوانان را حفظ نماییم و اگر از مهاجرت جوانان به تهران ناراحت می شویم، باید زمینه را در استان برایشان فراهم نماییم.


سورنا ستاری، روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، اظهار نمود: من ابتدا فکر می کردم که توسعه فقط سخت افزاری است، بعد فهمیدم توسعه باید نرم افرازی باشد، اما الان می بینیم که توسعه باید از مسیر فرهنگ باشد، در واقع این فرهنگ است که اقتصاد دانش بنیان را می سازد.
وی به تغییراتی که از زمان نخستین سفرش به آذربایجان شرقی تا کنون اتفاق افتاده است، اشاره نمود و اظهار داشت: از آن زمان تابحال چیزهای زیادی عوض شده است و اقتصاد و سرمایه، چیزی است که در مغز جوانان وجود دارد.
وی در ارتباط با اشتباهات صورت گرفته در بحث آموزش و تحصیل جوانان هم بیان نمود: وظیفه دانشگاه حل مسایل مردم است. نباید کار به جایی کشیده می شد که جوان پس از سال ها درس خواندن به جای حل مشکلات کشور، پشت در اتاق آقای استاندار در انتظار استخدام باشد.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: مشکل اصلی ما در علوم انسانی بحث تجاری سازی است. ما می توانیم کتاب بنویسیم و کتابخانه هایمان را از کتاب پر نماییم، اما فرزندانمان فیلم های خارجی ببینند و یا سرگرم بازی های خارجی باشند، ازاین رو باید فرهنگ کشور را در شرکت های دانش بنیان توسعه دهیم.
ستاری در انتها ضمن تقدیر از سخنان امام جمعه تبریز، بیان نمود: این نگاه شما مسئولیت ما را سنگین می کند و مطمئن هستم، اتفاقات خوبی پس از این سفر رخ خواهد داد. البته باید دقت کنیم که زایش فرهنگ باید از داخل جامعه باشد. دولت می تواند زیرساخت ها را درست کند.
منبع:

1399/06/27
00:59:02
5.0 / 5
1547
تگهای خبر: بازی , شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵