صندوق نوآوری به شركت های حوزه فناوری اطلاعات تسهیلات می دهد

صندوق نوآوری به شركت های حوزه فناوری اطلاعات تسهیلات می دهد

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: صندوق نوآوری و شكوفایی تسهیلات و حمایت های بلاعوض به شركت های حوزه فناوری اطلاعات اعطا می كند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مهر، سیاوش ملکی فر امروز در «رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات (افتا) که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: خیلی از شرکت های دانش بنیان با خدمات صندوق آشنا نیستند، در صورتیکه شرکتها حتی کوچکترین آنها می توانند از خدمات صندوق نوآوری بهره مند شوند.
ملکی فر با اشاره به خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: چهار دسته خدمات شامل تسهیلات مالی، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی (کمک بلاعوض) به شرکت های دانش بنیان از طرف صندوق اعطا می شود.
وی با اعلان اینکه این صندوق برای تامین مالی قراردادهای همکاری فناورانه بین طرف های عرضه و تقاضا ابزارهای متفاوتی دارد، اظهار داشت: تسهیلات برای طرف تقاضا از تسهیلات لیزینگ است که هر خریدار می تواند ۷۰ تا ۸۰ درصد مبلغ خرید خود از شرکت دانش بنیان را با نرخ ۸ تا ۹ درصد به مدت ۳ سال از صندوق دریافت کند.
معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: برای طرف مقابل، عرضه انواع ضمانت نامه، تسهیلات سرمایه در گردش، تسهیلات تولید صنعتی، حمایت بلاعوض ستاندن استانداردها، حمایت بلاعوض حفاظت از مالکیت فکری و آموزش و مشاوره های فنی و مدیریتی از طرف صندوق در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال قبل ۱۴ رویداد معرفی نیازهای فناورانه از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، عنوان کرد: دراین رویدادها هزار و ۱۵۰ شرکت دانش بنیان حضور داشتند و هزار و ۶۵۹ نیاز فناورانه معرفی گردید. همین طور چهار هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه در این رویدادها منعقد شده است.
ملکی فر اظهار داشت: پشتیبانی از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های داخلی از دیگر تسهیلات صندوق است، از آن جمله می توان به نمایشگاه الکامپ، نمایشگاه بین المللی تلکام، نمایشگاه لیزر و فوتونیک ایران، نمایشگاه صنعت بومی سایبری، نمایشگاه الکامپ- شهر هوشمند، نمایشگاه کیتکس ۲۰۲۰، نمایشگاه شهر هوشمند، نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن، جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی و نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات اشاره نمود.
وی با اعلان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی ۲۳۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای داخلی وخارجی ارائه می کند، اظهار داشت: این صندوق برای ستاندن ۸ استاندارد داخلی و خارجی شامل مجوز فتا، ارزیابی امنیت محصول، مجوز پدافندی، کمک بلاعوض ارائه می کند.
به گفته معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی، این حمایت ها تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای تاییدیه های داخلی، تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای تخصصی و ۱۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای صادراتی اعطا می کند.
وی عنوان کرد: برای مالکیت فکری نیز تا سقف ۹ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع داخلی، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع خارجی، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت نشان تجاری خارجی و تا ۴۵ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت طرح صنعتی خارجی و تا سقف ۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت حق به نژادی به شرکت های حوزه امنیت فناوری اطلاعات اعطا می شود.


منبع:

1399/06/17
12:40:03
5.0 / 5
1644
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP