در پارك علم و فناوری البرز محقق شد

ثبت 60 اختراع بین المللی توسط یك شركت دانش بنیان

ثبت 60 اختراع بین المللی توسط یك شركت دانش بنیان

پی اچ پی و جی كوئری: یكی از شركت های دانش بنیان مستقر در پارك علم و فناوری البرز موفق به ثبت 60 اختراع بین المللی شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، مهندس بیژن نصیری اعظم، مدیرعامل این موسسه با بیان این خبر اظهار داشت: این شرکت در حوزه مالکیت فکری شامل ثبت اختراع، طرح های صنعتی و علایم تجاری در سطح ملی و بین المللی فعالیت می کند.
وی اظهار داشت: خدماتی که توسط این شرکت ارائه می شود علاوه بر موارد فوق شامل تبادل فناوری، شناسایی نیازهای شرکت های دانش بنیان و پیدا کردن شرکت های دانش بنیان و فناورهایی است که می توانند این نیازها را برطرف کنند و در نهایت ایجاد ارتباط بین طرفین فناوری است.
نصیری اعظم اضافه کرد: این شرکت جهت ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی است که شرکت های متقاضی می توانند با مراجعه به سامانه غزال نیاز مربوطه خودرا انتخاب کنند و این شرکت بعنوان کارگزار خدمت، این نیاز را تامین می کند.
وی اضافه کرد: حدود ۷۵ تا ۹۰ درصد این خدمات توسط صندوق نوآوری به صورت حمایتی و بلاعوض به شرکت های دانش بنیان عرضه می شود و مبلغ این کمک ها در بعضی موارد به حدود ۲۰۰ میلیون تومان نیز می رسد.
نصیری با اشاره به اینکه این شرکت تابحال 60 اختراع در معاهده ثبت اختراع ثبت کرده و درباب ثبت اختراع از جست و جوی دانش پیشین که نشان دهنده جدید بودن اختراع هست خدمت ارائه میدهد، اضافه کرد: همین طور در حوزه ثبت مدارک اظهارنامه و رساندن آن به گرنت (گواهی ثبت اختراع) کمک های فراوانی به شرکت های دانش بنیان کرده است.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از خدمات این شرکت خدمات مربوط به نقض دارایی فکری است واگر شرکتی مدعی نقض ایده یا علامت تجاری یا اختراعی توسط شرکتی دیگر است یا حتی خود آن شرکت مورد شکایت قرار گرفته می تواند از وکلای حاضر در شرکت که به صورت تخصصی دراین زمینه فعالیت می نمایند بهره برده و از مشاوره یا خدمت مربوطه بهره مند شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، مدیرعامل این موسسه با اشاره به اینکه بحث آموزش از دیگر مباحثی است که این شرکت به صورت تخصصی دنبال می کند، اظهار داشت: این شرکت هم آموزش حضوری و هم آموزش مجازی را در ارتباط با حقوق مالکیت فکری و معاهده های بین المللی به داوطلبان ارائه می دهد. یکی از دوره های آموزش مجازی این شرکت هم هم اکنون با همکاری پارک علم و فناوری البرز در حال اجراست و داوطلبان بعد از بهره مندی از ویدیو های از پیش تهیه شده می توانند در جلسه پرسش و پاسخ نیز شرکت کرده تا دوره را به پایان برسانند.1399/03/19
10:48:59
5.0 / 5
2373
تگهای خبر: تخصص , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP