طهرانچی در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی مطرح كرد

پیشنهاد راه اندازی دانش شهر در منطقه آزاد بندرانزلی

پیشنهاد راه اندازی دانش شهر در منطقه آزاد بندرانزلی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی بازار فناوری و ذیل آن سرای نوآوری و تیمچه های تخصصی را خلق كرد كه برای منطقه آزاد بندرانزلی ایجاد سرای نوآوری خلاق را پیش بینی كرده ایم.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی امروز با حضور در سازمان منطقه آزاد بندرانزلی، با دکتر محمدولی روزبهان مدیرعامل این سازمان دیدار و در زمینه همکاریهای علمی و پژوهشی مشترک گفت و گو کرد.
دکتر طهرانچی با اشاره به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش عالی کشور، اظهار داشت: از میان 10 میلیون فارغ التحصیل کشور، بیش از 6 میلیون تحصیل کرده دانشگاه آزاد اسلامی هستند. این دانشگاه در بیش از 500 شهر؛ واحد، مرکز و مدرسه دارد. این ارقام، نقش پررنگ این دانشگاه در آموزش عالی کشور را نشان میدهد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلان اینکه این دانشگاه از دانش محور به موضوع محور تغییر رویکرد داده است، اظهار نمود: تلاش داریم شبکه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی که شامل 22 هزار عضو هیأت علمی، 10 هزار دانشجوی دکتری و 85 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد است را در امتداد حل چالش های ملی و کمک به بخش های مختلف - ازجمله منطقه آزاد بندرانزلی - به کار بگیریم.
وی ادامه داد: تا امروز بیش از 20 پایان نامه و رساله درباره مناطق آزاد در سامانه پایش بارگذاری شده که در چارچوب آن، دانشکده ها و گروه های آموزشی مختلف به بررسی ابعاد گوناگون موضوعات و مسائل مناطق آزاد می پردازند.
عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک واحد بین المللی در بندرانزلی دارد و تلاش داریم در آینده پژوهی منطقه، منطبق با اتفاقات اجتماعی و تحولات، حمایت دانشی از منطقه آزاد بندرانزلی داشته باشیم. برای تحقق این امر، باید مشاغل مورد نیاز منطقه را احصاء و فناوری آموزشی شغل محور را با بهره گیری از ظرفیت های منطقه ارائه نماییم.
دکتر طهرانچی با اشاره به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری، اشاره کرد: یکی از اتفاقات خوبی که در دانشگاه آزاد اسلامی رخ داد، استفاده از مفاهیم غنی بومی در حوزه فناوری است. بدین ترتیب دانشگاه آزاد اسلامی بازار فناوری و ذیل آن سرای نوآوری و تیمچه های تخصصی را خلق کرد که برای منطقه آزاد بندرانزلی ایجاد سرای نوآوری خلاق را پیش بینی کرده ایم که امیدوارم با حمایت های دکتر روزبهان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی بتوانیم برنامه های پیش بینی شده را محقق نماییم.
وی با اعلان اینکه ایده ایجاد دانشگاه مشترک توسط دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های کشورهای همسایه شمالی ایران جالب توجه است، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی تجربه موفق حضور در کشورهای خارجی همچون امارات، افغانستان، لبنان و انگلیس را دارد و پیشنهاد راه اندازی دانشگاه مشترک با کشورهای همسایه می تواند با هدف جذب فناوری و توسعه و پیشرفت علمی ما مؤثر باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همین طور پیشنهاد راه اندازی دانش شهر منطقه آزاد بندرانزلی را ارائه کرد و اظهار داشت: علم و ثروت و فناوری از دانش شهرها بیرون می آید نه دانشگاه، بدین سبب می توانیم با بهره گیری از تجربه ربع رشیدی، منطقه آزاد بندرانزلی را به دانش شهر تبدیل نماییم تا حلقه علم، تجارت و زندگی را در کنار یکدیگر داشته باشیم.
دکتر طهرانچی در آخر با قدردانی از نگاه تعاملی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی با دانشگاه آزاد اسلامی، اشاره کرد: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی کامل دارد که بعنوان یک کنشگر فعال برای توسعه هوشمند بندرانزلی در کنار سازمان منطقه آزاد انزلی حضور داشته باشد.

منطقه آزاد انزلی برای راه اندازی بیمارستان جامع با همکاری دانشگاه آزاد آمادگی دارد
دکتر روزبهان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی نیز با معرفی ظرفیت ها و خاصیت های منطقه آزاد انزلی، اظهار نمود: امیدوارم بتوانیم در حوزه های پژوهش، پشتیبانی از پایان نامه ها، استقرار شرکت های دانش بنیان، دایر کردن نمایشگاه دائمی، معرفی و عرضه محصولات علمی و فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی و... همکاریهای جدی با دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشیم.
دکتر روزبهان از آمادگی سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی برای راه اندازی یک بیمارستان جامع با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی آگاهی داد و اظهار داشت: منطقه آزاد انزلی آمادگی دارد در تامین هزینه ها، تأسیس کارخانه و واحدهای دانش بنیان مورد نیاز کشور، پشتیبانی از دانشجویان نیازمند و ارائه امکانات فرهنگی و... با دانشگاه آزاد اسلامی مشارکت داشته باشد.
وی اشاره کرد: اعتقاد دارم که حضور دکتر طهرانچی و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی، سرشار از خیر و برکت برای کل کشور و استان گیلان خواهد بود.

برمبنای اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی در آخر خطاب به دکتر طهرانچی، اظهار داشت: از روحیه عملگرای شما تشکر می کنم و امیدوارم با مشارکت هم بتوانیم در حد توان مشکلات مردم را حل نماییم.1399/06/14
17:27:30
5.0 / 5
1858
تگهای خبر: تخصص , شركت , فناوری , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳