با نصب سرورهای كوچك؛

دسترسی به اینترنت در ناوگان حمل و نقل عمومی تسهیل می شود

دسترسی به اینترنت در ناوگان حمل و نقل عمومی تسهیل می شود

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری یك تیم استارت آپی در صدد برآمدند تا سیستمی در بستر نرم افزار - سخت افزار طراحی نمایند كه در ناوگان حمل و نقل عمومی دسترسی به اینترنت راحتتر صورت گیرد.محمدرضا ریاحی بنیانگذار تیم استارت آپی و مدیر عامل تیم طراحی و تولید بستر نرم افزاری-سخت افزاری برای ناوگان های حمل و نقل عمومی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما موفق شدیم یک بستر نرم افزاری- سخت افزاری را برای کاربران به خصوص مسافرانی که در مسیرهای سفر به اینترنت مناسبی دسترسی ندارند و احتیاج به محتوا برایشان جدی است را طراحی نماییم.
وی اضافه کرد: این نرم افزار سبب می شود که کاربران با استفاده از بستر اینترنت به محتوا دسترسی پیدا کنند. بدین منظور با یک سرور کوچک که در اتوبوس، قطار، هواپیما و… نصب می شود دسترسی به موسیقی، فیلم، بازی های تک نفره یا چند نفره توسط مسافران فراهم خواهد شد.
این فعال فناور با تاکید بر اینکه با استفاده از این بستر، سفر بهینه می شود، تصریح کرد: با عنایت به این که مانیتورهای اتوبوس ها با نوسانات قیمت، هر روز گران تر می شود ازاین رو استفاده از این بستر می تواند خیلی به صرفه و کاربردی باشد.
ریاحی افزود: با استفاده از این بستر، هر فرد می تواند با گوشی یا لپ تاپ خود به اینترنت متصل شود و از محتوا استفاده نماید.
وی با اشاره به اینکه این سیستم به صورت خودکار به اینترنت متصل می شود، اضافه کرد: این سیستم بدون هزینه برای مسافر، بستر اینترنتی را در اختیار کاربر قرار می دهد و به صورت خودکار هم محتوای درون خودش را به روز رسانی می کند تا کاربران محتوای جدید را در اختیار داشته باشند.
این فعال فناور اضافه کرد: این سیستم هوشمند است و هر جا اینترنت داشته باشد خویش را به آن متصل می کند تا کاربران بدون دغدغه اینترنت، محتوا را ببینند.

وی با اشاره به اینکه این طرح در اینوتکس ۲۰۲۰ هم حایز رتبه شده است، اظهار داشت: با ناوگان های حمل و نقل عمومی صحبت کردیم و مقرر است این سیستم در ۲۰۰ اتوبوس نصب شود که این مورد تا ۳ ماه دیگر محقق می شود.
مدیرعامل این تیم استارت آپی اظهار داشت: اتوبوس، هواپیما، قطار، کشتی و هر جایی که احتیاج به محتوا دارند ولی دسترسی به اینترنت محدود است می توانند از این سیستم بهره ببرند.
ریاحی اضافه کرد: زمانیکه فعالیت خویش را شروع کردیم نمونه خارجی نداشت ولی اخیرا کانادا از این سیستم رونمایی کرده است.
وی افزود: همینطور درصدد هستیم که با سایر ناوگان های حمل و نقل عمومی صحبت نماییم تا از این سیستم بهره ببرند.


منبع:

1399/06/09
13:58:19
5.0 / 5
1747
تگهای خبر: اینترنت , بازی , تولید , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP