فرصت ها و تهدیدات كرونا برای شركت های دانش بنیان

فرصت ها و تهدیدات كرونا برای شركت های دانش بنیان

مدیركل دفتر سیاست گذاری علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به فرصت ها و تهدیدات شركت های دانش بنیان در شرایط اپیدمی كنونی، اظهار داشت: به منظور پشتیبانی از شركت های متضرر از این اپیدمی معاونت علمی با همكاری صندوق نوآوری و شكوفایی بسته های حمایتی برای این دسته از شركت ها تعریف كرده است.


دکتر محمد صاحبکار خراسانی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در برخورد با مسئله کرونا هم یکسری تهدیدات متوجه شرکت های دانش بنیان شد و هم یکسری فرصت ها.
وی افزود: بعضی از شرکت های دانش بنیان توانستند برای مقابله با کرونا با عرضه یکسری محصولات جدید فعالیتهای خویش را توسعه دهند.
صاحبکار، حوزه های کیت های تشخیصی، ونتیلاتور، اکسیژناتور، ماسک و مواد ضد عفونی را از حوزه هایی نام برد که شرکت های دانش بنیان اقدامات موثری انجام دادند، تصریح کرد: علاوه بر آن از آنجایی که خیلی از کسب و کارها و اقدامات در فضای مجازی انجام می شود، بعضی از شرکت ها در حوزه کسب و کارهای آنلاین توسعه یافتند.
مدیرکل دفتر سیاست گذاری علم و فناوری معاونت علمی این موفقیت‎ها را فرصتی دانست که در شرایط کرونا در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گرفت و خاطرنشان کرد: ولی در مقابل بعضی از شرکت ها که دسته زیادی را شامل می شوند به علت اینکه کل شرایط اقتصادی کشور گرفتار مسایلی شد، متضرر شدند.
وی افزود: ازاین رو معاونت علمی با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی تلاش کرده تا بسته های حمایتی خاصی را برای این شرکت ها اختصاص دهد که از وام های قرض الحسنه متناسب با تعداد نیروی انسانی و سایر خدمات را شامل می شود.1399/06/08
14:10:04
5.0 / 5
1723
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳