مهلت 6 ماهه شرکت های اینترنتی استرالیا برای ایمنی کودکان

مهلت 6 ماهه شرکت های اینترنتی استرالیا برای ایمنی کودکان

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، استرالیا به صنعت اینترنت، ۶ ماه فرصت داد تا دستورالعمل قابل اجرایی را در رابطه با نحوه متوقف کردن دسترسی کودکان به محتوای نامناسب و مستهجن ارائه نمایند یا با دستورالعملی روبرو خواهند شد که دولت تعیین می کند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، کمیسر ایمنی آنلاین استرالیا اعلام نمود به اعضای صنعت اینترنت، نامه ای نوشته و از آنها خواسته است طرحی را تا سوم اکتبر ارائه نمایند که در آن نحوه برنامه ریزی برای حفاظت از افراد زیر سن قانونی از مشاهده محتوای نامطلوب همچون مضامین خودکشی و اختلالات خوردن، تشریح شده باشد.

جولی اینمن گرنت، کمیسیونر استرالیا اعلام نمود این دستورالعمل باید استانداردهایی را برای نحوه بررسی مناسب بودن محتوا برای کاربران توسط فروشگاه های برنامه، وبسایت ها همچون وبسایت های هرزه نگاری و دوستیابی، موتورهای جست وجو، پلت فرم های شبکه اجتماعی، خدمات چت و حتی پلت فرم های بازی چند نفره تعیین کند.

وی اظهار نمود: قرار گرفتن کودکان در معرض خشونت و هرزه نگاری، مایه نگرانی اصلی خیلی از والدین و مراقبان است و آنها نقش اساسی را در این حوزه ایفا می کنند. اما همه چیز نمی تواند بر دوش آنها باشد. ما به صنعتی نیاز داریم که با قرار دادن موانع موثر، سهم خویش را ایفا کند.

درخواست از صنعت اینترنت، فاز دوم دستورالعمل های صنعت را آغاز می کند که تحت نظارت رگولاتوری قرار دارد و پیش از این دستورالعمل هایی را در مورد نحوه توقف انتشار محتوای تروریستی یا سوءاستفاده از کودکان، تائید کرده است.

رگولاتور استرالیایی اعلام نمود تدابیر زیر پوشش این دستورالعمل شامل احراز هویت، کنترل های والدین و نرم افزاری که محتوای جنسی ناخواسته را تیره یا فیلتر می کند، کودکان را در مقابل هرزه نگاری محافظت می کند.

سخنگوی گوگل اعلام نمود این شرکت همکاری نزدیکی با صنعت اینترنت استرالیا در زمینه دستورالعمل جدید خواهد داشت و شرکت متا (شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام)، اعلام نمود این شرکت به تعامل سازنده با کمیسیونر ایمنی آنلاین ادامه می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی نهاد صنعتی DIGI که اغلب شرکتهای اینترنتی بزرگ، از اعضای آن هستند و در دور اول دستورالعمل ها همکاری کرده است، اعلام نمود به دنبال ادامه تعامل با دولت و کمیسیونر ایمنی آنلاین است.

منبع:

1403/04/13
09:45:49
5.0 / 5
146
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP