رونمایی در ۲۰۲۴؛

هوش مصنوعی موبایل دیپ فیک را ردیابی می کند

هوش مصنوعی موبایل دیپ فیک را ردیابی می کند

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، شرکت آنر در رویداد MWC Shanghai ۲۰۲۴ از دستاوردهای خود در زمینه هوش مصنوعی با تمرکز روی قدرتمندسازی و ایمنی کاربر رونمایی نمود. این شرکت ۲ خصوصیت هوش مصنوعی را معرفی نمود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از گیزموچاینا، این فناوری ها عبارتند از هوش مصنوعی ضد فوکوس حفاظت از چشم و هوش مصنوعی ردیابی دیپ فیک( AI Defocus Eye Protection و AI Deepfake Detection). با عنایت به فراگیر شدن نزدیک بینی در افراد به علت مدت زمان تماشای نمایشگر، قابلیت هوش مصنوعی ضد فوکوس حفاظت از چشم یک چاره ایده آل عرضه می کند. این فناوری با شبیه ساز عینک های ضد فوکوس روی نمایشگر دستگاه ها، تمرکز کنترل شده در دید محیطی را به وجود می آورد و از طرفی روند افزایش طول چشم در رابطه با نزدیک بینی را می کاهد. آزمایش های اولیه نشان دهنده کاهش متوسط ۱۳ درجه ای در نزدیک بینی گذرا بعد از ۲۵ دقیقه مطالعه است و بعضی از کاربران تا ۷۵ درجه کاهش را تجربه می کنند.
همینطور قابلیت ردیابی هوش مصنوعی آنر با تهدید روز افزون محتوای دستکاری شده و کلاهبرداری های آنلاین مقابله می کند. این خصوصیت که در دستگاه قرار می گیرد عواملی مانند ارتباط چشمی، شفافیت عکس و پخش ویدئو برای رصد وجود ناهماهنگی های غیر قابل ردیابی با چشم انسان را بررسی می کند.
سیستم هوش مصنوعی مذکور برپایه مجموعه وسیعی از ویدیوها و تصاویر در رابطه با کلاهبرداری های آنلاین آموزش دیده و بنابراین می تواند فقط در ۳ ثانیه محتوا را شناسایی، بررسی و مقایسه کند. اگر محتوای مذکور ساختگی یا تغییر یافته باشد، کاربر یک اخطار ریسک دریافت می کند تا از وی در مقابل کلاهبرداری های احتمالی محافظت گردد. آنر به تعهد خود برای ایجاد هوش مصنوعی روی دستگاه هایش متعهد و اعتقاد دارد این امر کلیدی برای عرضه سرویسهای شخصی سازی شده و حفظ حریم خصوصی کاربر است. هوش مصنوعی روی دستگاه برخلاف نوعی از این تکنولوژی که روی ابر متمرکز است، داده ها را به صورت مستقیم روی موبایل پردازش می کند و کنترل و امنیت بیشتری برای کاربران فراهم می آورد.


منبع:

1403/04/09
11:40:47
5.0 / 5
168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP