شورای غول های فناوری برای توسعه هوش مصنوعی مسئول

شورای غول های فناوری برای توسعه هوش مصنوعی مسئول

پی اچ پی و جی کوئری: شرکت های گوگل، مایکروسافت، اپل، متا و دیگر شرکت های بزرگ فناوری به کنسرسیوم ایالات متحده می پیوندند تا «هوش مصنوعی مسئول» را ارتقاء دهند. این گروه روی اجرای اقدامات یاد شده در فرمان اجرائی اخیر جو بایدن، رییس جمهور آمریکا کار خواهدنمود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، مجموعه کاملی از شرکت های بزرگ دنیای فناوری شامل ۲۰۰ شرکت در قالب یک کنسرسیوم به کوشش های ایالات متحده برای پیشبرد شیوه های هوش مصنوعی مسئولانه پیوسته اند.
کنسرسیوم مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی ایالات متحده(AISIC) شرکت های متا، گوگل، مایکروسافت و اپل را به عنوان اعضای خود می بیند.
به نقل از انگجت، جینا ریموندو، وزیر تجاری آمریکا اعضای جدید و گوناگون این کنسرسیوم را اعلام نمود و گفت آنها موظف به انجام اقداماتی هستند که در فرمان اجرائی فراگیر رییس جمهور بایدن در حوزه هوش مصنوعی مشخص شده است.
ریموندو در اطلاعیه ای اظهار داشت: دولت ایالات متحده نقش مهمی در تنظیم استانداردها و توسعه ابزارهای مورد نیاز برای کاهش خطرات و استفاده از پتانسیل عظیم هوش مصنوعی دارد.
فرمان اجرائی بایدن که در ماه اکتبر ۲۰۲۳ صادر شد، شامل موارد گسترده ای بود. بدین سبب این کنسرسیوم روی توسعه دستورالعمل هایی برای «رد تیمینگ» (Red-teaming)، ارزیابی قابلیت ها، مدیریت خطر، ایمنی و امنیت و واترمارک کردن محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تمرکز خواهدنمود.
رد تیمینگ یک اصطلاح در امنیت سایبری است که به دوران جنگ سرد باز می گردد و به شبیه سازی هایی اشاره دارد که در آن دشمن «تیم قرمز» نامیده می شود. در وضعیت فعلی، دشمن یک هوش مصنوعی در نظر گرفته می شود که می تواند بد رفتار کند.
کسانی که درگیر این عمل هستند، می کوشند هوش مصنوعی را فریب دهند تا کارهای بدی مانند افشای شماره کارت های اعتباری بوسیله هک سریع انجام دهد. حال هنگامی که مردم بدانند چگونه با این مساله مقابله کنند، می توانند حفاظت های بهتری ایجاد کنند.
واترمارک کردن(Watermarking) محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی نیز یکی دیگر از جنبه های مهم فرمان اجرائی جو بایدن است. بدین سبب اعضای کنسرسیوم دستورالعمل ها و اقداماتی را برای اطمینان از این که کاربران می توانند به آسانی محتوای تولیدشده توسط هوش مصنوعی را شناسایی کنند، توسعه خواهند داد.
آنها امیدوارند با این کار، میزان فریبکاری جعل عمیق (deep fake) و اطلاعات غلط تقویت شده با هوش مصنوعی کم شود. واترمارک کردن دیجیتال هنوز به شکل گسترده مورد پذیرش قرار نگرفته است، بااینکه این برنامه مشخصات فنی زیربنایی پشت این عمل را تسهیل و استانداردسازی می کند.
کار این کنسرسیوم تازه شروع شده است، بااینکه وزارت تجاری آمریکا می گوید این کنسرسیوم بزرگترین مجموعه تیم های آزمایش و ارزیابی را در جهان دارد.
فرمان اجرائی بایدن و این کنسرسیوم حدودا تمام چیزی است که هم اکنون در اختیار داریم. ضمن اینکه کنگره آمریکا همچنان در تصویب قوانین معنادار در عرصه هوش مصنوعی ناکام مانده است.1402/11/21
09:39:34
5.0 / 5
136
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری