توسط رئیس مركز ملی فضای مجازی اعلام شد

نحوه شراکت مردم در درآمد حاصل از فروش ترافیک تولیدات محتوایی

نحوه شراکت مردم در درآمد حاصل از فروش ترافیک تولیدات محتوایی

پی اچ پی و جی کوئری: دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور نحوه شراکت مردم در درآمد حاصل از فروش ترافیک تولیدات محتوایی را اعلام نمود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، نود و هشتمین جلسه شورای عالی فضای مجازی روز سه شنبه به ریاست رییس جمهور اجرا شد. در این نشست سند سیاست ها و الزامات تعرفه گذاری ترافیک شبکه و سهیم شدن درآمد محتوا که قبل از این در جلسات کارشناسی گوناگون و با حضور اعضای حقیقی، حقوقی و خبرگان این حوزه در بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفته بود، به بحث گذاشته شد و در نهایت به تصویب اعضای شورای عالی فضای مجازی رسید.

در این جلسه گفته شد که به سبب این سند تولیدکنندگان محتوا از قبیل کاربران فعال در سکوها و رسانه های اجتماعی، تولیدکنندگان محتواهای تخصصی و حرفه ای و همین طور رسانه های اجتماعی کوچک و محلی در درآمد حاصل از فروش ترافیک سهیم خواهند شد. همین طور بر طبق این سند سکوها و سامانه های ارائه دهنده خدمات کاربردی به مردم نیز توسعه و تقویت خواهند شد.

در این همین رابطه سیدمحمد امین آقامیری- دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی- با اشاره به مصوبه شورای عالی فضای مجازی با عنوان «سند سیاست ها و الزامات تعرفه گذاری ترافیک شبکه و تسهیم درآمد محتوا» اظهار داشت: کارهای اقتصادی در هر زیست بومی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند و در صورتیکه مدل و نظام اقتصادی مناسبی برای آن طراحی شود، رشد و توسعه زیست بوم را بدنبال دارد.

وی ادامه داد: اختصاص سهم و ایجاد درآمد از تولید محتوا برای مردم از دغدغه های ریاست محترم جمهور بوده که با حمایت اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی فضای مجازی در قالب طرحی دو فوریتی در صحن این شورا مطرح و نهایتاً در جلسه روز گذشته به تصویب اعضاء رسید که تشریفات ابلاغ آن طی خواهد شد.

آقامیری اشاره کرد: ارتقای حوزه اقتصادی تولید محتوا تا حالا برای ارائه دهندگان شبکه آورده مالی داشت که با تصویب این سند، مردم نیز در آن سهیم شده و در حقیقت تولیدکنندگان محتوا شریک درآمد حاصل از بازدیدشان در فضای مجازی خواهند بود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره ی سیاست ها و الزامات مشارکت در منافع بازدید تولیدات محتوایی، اظهار داشت: بطور مثال فردی که استاد دانشگاه و یا آشپز است، با بارگذاری محتوای خودش، در میزان درآمد حاصل از ترافیک مصرفی که سایر کاربران با بازدید از آن محتوا صرف می کنند، شریک خواهد شد.

طبق اعلام مرکز ملی فضای مجازی، آقامیری اضافه کرد: این سند به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده اما تعدادی از اعضای شورای عالی نکات جدیدی داشتند که قرار شد با همکاری اعضای شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی بررسی شده و نهایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: ذینفع این سند در اولویت نخست مردم هستند که امیدواریم با بوجودآوردن انگیزه، جهشی در تولیدات محتوا در کشور به وجود آورده و شاهد منفعت تولیدکنندگان محتوا و ارائه دهندگان شبکه در این زمینه باشیم.

او در آخر اظهار داشت: جا دارد از ریاست محترم جمهوری و اعضای شورای عالی فضای مجازی که در جریان بررسی و تصویب این سند حمایت قابل توجهی از محتوای مردمی داشتند، تشکر و قدردانی کنم.

منبع:

1402/11/05
13:41:48
5.0 / 5
233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری