مهلت ثبت نام تا ۲۰ بهمن ماه؛

پنجمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم شریف اسفندماه برگزار می گردد

پنجمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم شریف اسفندماه برگزار می گردد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، پنجمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم ˮ۵ Contest Spagetti ˮدر تاریخ سوم اسفند ماه ۱۴۰۲ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می گردد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مهر، گروه فناوری اطلاعات شریف "Group ICT Sharif" با حمایت استراتژیک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری پنجمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم "۵ Contest Spagetti "را در تاریخ سوم اسفند ماه ۱۴۰۲ و در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می نماید.
هدف از برگزاری این رویداد شناسایی استعدادهای برتر برنامه نویسی کشور و اتصال این افراد به بازار کار می باشد و همینطور این مسابقات صرفا یک رقابت فنی بین افراد نیست، بلکه مقرر است دانش و مهارت برنامه نویسی شرکتکنندگان افزایش یابد و مهارت و دانش کسب شده در صنعت فناوری اطلاعات کشور مورد استفاده قرار گیرد. همینطور یکی از اهداف این مسابقات، تخمین مهارت شرکت کنندگان در نوشتن کدهای ناخوانا یا در اصطالح برنامه نویسان همان کد کثیف (Code Dirty) است.
یک برنامه را هنگامی ناخوانا می نامیم که اگر کد برنامه در اختیار برنامه نویس دیگر قرار دهیم و او معنای تک تک دستورات برنامه را بداند، شیوه کنار هم چیده شدن دستورات و پرش های تو در توی میان آنها بحدی پیچیده و گیج کننده باشد که برنامه نویس بدون اجرای این برنامه، نتواند سردر آورد که خروجی برنامه چیست؟ در طول تاریخ برنامه نویسی، سبک های مختلفی برای برنامه نویسی ابداع شدند.
روش های برنامه نویسی ساخت یافته، پیمانه ای و شی گرا از معروفترین سبک های برنامه نویسی بشمار می آیند. اما قبل از همه آنها اولین سبک برنامه نویسی، برنامه نویسی اسپاگتی نامیده می شد. دورانی که دستور to Go رواج داشت و برنامه ها بشدت ناخوانا بودند. چونکه ترتیب اجرای سطرهای برنامه، به سبب استفاده مکرر از دستور to Go همچون رشته های اسپاگتی تو درتو و سردرگم بود. بنابراین برنامه ها عمدتا کم حجم و پر از خطا بودند.
هنگامی که برنامه نویسان برای نجات از این وضع، دستور to Go را منع کردند و تلاش کردند به جای آن از حلقه های forو while و متغیرهای منطقی (Boolean (استفاده کنند دوران این سبک برنامه نویسی به پایان رسید و سبک برنامه نویسی ساخت یافته آغاز گشت.
مزایای شرکت در مسابقات برای نویسان
یادگیری (بررسی کدهای مختلف، نوشتن کد جدید و ارتباط مستمر با تیم داوری، سبب افزایش سطح علمی و مهارت افراد می شود.)
تمرین (ارسال کدها مبهم برای تیم داوری، مشاوره و گرفتن تایید فرصتی را برای محک زدن توانایی افراد فراهم می آورد.)
رقابت (آزمون انتخابی و آزمون نهایی محل اصلی رقابت بین افراد برتر هستند و نشاندهنده مهارت افراد در برنامه نویسی می باشند.)
استخدام در شرکتهای معتبر (پس از برگزاری مسابقات، برای تیم های برتر امکان استخدام در شرکتهای معتبر فعال در حوزه فناوری اطلاعات که از برگزاری این رویداد حمایت کرده اند وجود دارد.)
مخاطبین برنامه
دانشجویان و برنامه نویسان
شرکت های فعال در حوزه برنامه نویسی برای استفاده از خروجی های مسابقات
شرکت و سازمان های فعال در حوزه فناوری اطلاعات برای استفاده از خروجی های
جهت اطلاع از روند برگزاری مسابقه، قوانین و ثبت نام به وب سایت رویداد رجوع شود: http: //spaghetticontest.sharif.ir/

1402/11/03
16:02:38
5.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری