شرکت مادر تیک تاک در فروش رکوردشکنی کرد

شرکت مادر تیک تاک در فروش رکوردشکنی کرد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، فروش شرکت چینی بایت دنس در سال ۲۰۲۳ با کمک کسب و کار تجارت الکترونیکی تیک تاک، به بیشتر از ۱۱۰ میلیارد دلار افزوده شد و از فروش رقیب اصلی خود، شرکت تنسنت هولدینگ سبقت گرفت.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: رشد ارزشمندترین استارتاپ جهان، مطابق با روند رشد ۳۰ درصدی است که در سال ۲۰۲۲ داشت و فروش بالغ بر ۸۰ میلیارد دلار را گزارش کرده بود. افزایش فروش بایت دنس علیرغم مشکلات اقتصادی در چین و برخوردها و محدودیت های قانونی بیشتر در بازارهای بزرگی نظیر آمریکا و چین، حاصل شد.

بایت دنس که مالک تیک تاک و اپلیکیشن دوین (دوقلوی چینی تیک تاک) است، سال جاری موقعیت خویش را بعنوان یکی از بزرگترین شرکتهای اینترنتی چین در کنار شرکتهای تنسنت و گروه علی بابا، تحکیم کرد و از محبوبیت سرویسهای شبکه اجتماعی خود برای توسعه فعالیت به کسب و کار تجارت الکترونیکی و حوزه های دیگر، بهره برد. رشد ۳۰ درصدی بایت دنس از رشد پیشبینی شده شرکتهای شبکه اجتماعی متا و تنسنت که برآورد می شود سال جاری ۸۶ میلیارد دلار درآمد داشته باشد، پیشی خواهد گرفت.

معلوم نیست بایت دنس که افشاگری ها و الزامات حسابرسی کمتری در مقایسه با شرکتهای رقیب خود داشته، چگونه سودآوری داشته است. در حالیکه آمار داخلی بایت دنس به صورت مستقل حسابرسی نشده است، دفترهای این شرکت نشان داده است که در سال ۲۰۲۳ به یکی از بزرگترین شرکتهای شبکه اجتماعی چین تبدیل گشته است.

روزنامه فایننشیال تایمز در آوریل گزارش کرده بود که درآمد ناخالص بایت دنس بدون احتساب بهره، مالیات، نوسان ارزی و استهلاک، ۷۹ درصد افزوده شد و به حدود ۲۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ رسید.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بایت دنس برای توسعه کسب و کار در سال ۲۰۲۴، روی بازار خانگی خود حساب می کند.

منبع:

1402/10/01
13:19:53
5.0 / 5
317
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳