کشف جاسوسی نرم افزارهای اطلاعات جغرافیایی در چین

کشف جاسوسی نرم افزارهای اطلاعات جغرافیایی در چین

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، چین اعلام نمود: دریافته است نرم افزار اطلاعات جغرافیایی خارجی، می تواند داده های حساس و محرمانه بخش های مهمی همچون ارتش این کشور را به خطر بیاندازد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، وزارت امنیت دولت چین اعلام نمود تحقیقات گسترده نشان میدهد که نرم افزار سیستم اطلاعات جغرافیایی خارجی برای جمع آوری داده هایی که قسمتی از آنها مربوط به اسرار دولتی است، استفاده می شود که تهدیدی جدی برای امنیت ملی چین است.

دولت چین بتازگی این تهدید را در مقاله ای در حساب عمومی وی چت خود فاش کرد، اما درباره ی نهادهایی که در فراهم کردن دسترسی به داده ها، اهمال نموده اند یا شرکت های چینی خاصی که تحت تاثیر قرار گرفته یا هدف قرار گرفته اند، هیچ اطلاعاتی فاش نکرد.

چین اعلام نمود مجرمان از نرم افزار برای جمع آوری داده های کاربران بدون هیچ محدودیتی استفاده می نمایند و عمدا «بک دورهای» از پیش تولید شده را در نرم افزار قرار می دهند تا زمینه حملات سایبری و سرقت داده ها را فراهم آورند.

آن طور که چین اعلام نموده است، با سرقت داده های اطلاعات جغرافیایی با دقت بالا، نقشه برداری ژئومورفولوژیکال سه بعدی از مناطق خاص در حمل و نقل، انرژی، نظامی و سایر بخشهای مهم، می تواند در معرض تهدید قرار بگیرد.

چین اقدامات فزاینده ای را برای صیانت از امنیت ملی خود و جلوگیری از درز اطلاعاتی که می تواند به صنایع و به اقتصاد این کشور لطمه برساند، انجام داده است.

دولت چین اعلام نمود دپارتمان ها باید تحقیقاتی را درباره ی خطرات امنیتی داده های اطلاعات جغرافیایی انجام دهند و هرگونه تهدیدی را اصلاح و به سرعت از بین ببرند.

آژانس های امنیتی همین طور باید یک طرح مشترک برای صیانت از امنیت داده ها برای صیانت از داده های مهم ملی به وجود آورده و بهبود دهند.

بر اساس گزارش رویترز، با پیشرفت فناوری، دولت چین اعلام نموده که اطلاعات جغرافیایی می تواند به عنوان یک منبع داده راهبردی و در تولید برای بخشهایی مانند کشاورزی، انرژی، وسایل نقلیه خودران، خرید آنلاین و تحویل مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

منبع:

1402/09/27
14:16:59
5.0 / 5
289
تگهای خبر: آنلاین , تولید , سایبر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵