سقوط تامین مالی استارتاپ های فناوری در اروپا

سقوط تامین مالی استارتاپ های فناوری در اروپا

پی اچ پی و جی کوئری: پیش بینی می شود کل سرمایه سرمایه گذاری شده در استارتاپ های فناوری اروپا، در سال میلادی جاری به 45 میلیارد دلار برسد که 55 درصد در مقایسه با سال 2021 کاهش نشان میدهد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، شرکت اتومیکو (Atomico) در گزارشی اعلام نمود این کاهش بیشتر به سبب تاخیر شرکت های رشد یافته، در تامین سرمایه بوده است. در سال ۲۰۲۲، سرمایه سرمایه گذاری شده در اروپا، ۸۲ میلیارد دلار بود.

به گفته تام وهمیر، یکی از شرکای اتومیکو، برخی از استارتاپ هایی که در سال ۲۰۲۱ و اوایل سال ۲۰۲۲، مبالغ بالایی برای رسیدن به ارزش میلیارد دلاری خود جمع آوری کردند، با کاهش ارزش شرکتشان به زیر مرز میلیارد دلار روبرو خواهند شد. انتظار می رود در سال میلادی آینده، شاهد اتفاقات بیشتری باشیم، برای اینکه این شرکتها احتمالاً در این مقطع، با فرصت کمی روبرو شده و برای ادامه بقا، ناچار خواهند بود در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ به بازار تامین سرمایه بازگردند.

طبق گزارش اتومیکو، در دوره پنج ساله در فاصله سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲، در مجموع ۲۵۷ شرکت فناوری اروپایی به ارزش میلیارد دلاری رسیده اند که شامل بیش از ۱۵۰ شرکت در سالهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ است.

با این حال، دوره های تامین مالی اروپا، در مقایسه با سال ۲۰۲۰ که سال پیش از رونق سرمایه گذاری فناوری در سال ۲۰۲۱ است، ۱۸ درصد بالاتر است. در مقابل، آمریکا، چین و کشورهای دیگر، سرمایه گذاری های ثابت یا کمتر از آمار سال ۲۰۲۰ را تجربه خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، اتومیکو انتظار دارد استارتاپ های فناوری نوپا در اروپا، از ۴۱ هزار شرکت در پنج سال آینده، به بالای ۶۶۰۰۰ شرکت رشد کنند و شرکت هایی که حداقل ۲۰ میلیون دلار سرمایه جمع کرده اند، در همین مدت، دو برابر شده و به ۸۰۰۰ شرکت برسند.

منبع:

1402/09/13
09:02:19
5.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری