تراشه ساز ژاپنی در جست وجوی مهندس!

تراشه ساز ژاپنی در جست وجوی مهندس!

پی اچ پی و جی کوئری: شرکت تولیدکننده نیمه رسانای ژاپنی راپیدوس بدنبال استخدام مهندس است تا به احیای صنعت تراشه این کشور کمک نماید.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، راپیدوس که از میلیاردها دلار یارانه دولت ژاپن بهره مند شده است، می خواهد تراشه های لوجیک دو نانومتری را ساخته و با شرکت های بزرگ این صنعت نظیر شرکت تایوانی TSMC رقابت کند که چند دهه برای بهبود فناوری تولید خود، زمان صرف کرده است.

پیدا کردن مهندس در کشوری که جمعیتش رو به کاهش است، یکی از مبرم ترین مسائل برای راپیدوس است که با شرکت آی بی ام و سازمان تحقیقاتی Imec همکاری دارد و در سپتامبر، کار ساخت یک کارخانه در جزیره هوکایدو را شروع کرد.

راپیدوس توسط مدیران باسابقه صنعت تراشه هدایت می شود که در دهه ۱۹۸۰ زمانی که ژاپن نیمی از بازار تراشه جهان را در اختیار داشت، کار می کردند. سهم ژاپن از این بازار، حالا به حدود ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده و علیرغم این که ژاپن تولیدکننده بزرگ تجهیزات و مواد تراشه سازی مانده است اما صنعت تراشه این کشور، اعتبار داخلی خودرا از دست داده است.

تتسورو هیگاشی، رییس ۷۴ ساله راپیدوس و مدیر سابق شرکت توکیو الکترون در مصاحبه ای در اوت اظهار داشت: در ابتدا، هدف اصلی ما، افرادی بودند که مایل بودند روی فناوری پیشرفته کار کنند اما بتازگی لیستی از افرادی را تهیه کرده ایم که ژاپن را ترک کرده و در خارج کار می کنند و الان به ما پیوسته اند.

بر اساس گزارش رویترز، راپیدوس تا نوامبر، حدود ۲۵۰ کارمند داشته است. برنامه های بلندپروازانه این شرکت با بدبینی از طرف فعالان صنعت تراشه روبرو شده که نسبت به توانایی راپیدوس برای رسیدن به تولید انبوه و پیدا کردن پایگاه مشتری کافی، تردید دارند.
1402/09/09
23:35:50
5.0 / 5
268
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كارمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳