بنیانگذار فاکسکان از رقابت انتخاباتی تایوان منصرف شد

بنیانگذار فاکسکان از رقابت انتخاباتی تایوان منصرف شد

پی اچ پی و جی کوئری: «تِری گو» که بنیانگذار گروه فناوری فاکسکان است، از رقابت در انتخابات ریاست جمهوری تایوان، کناره گیری می کند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، این تصمیم به تلاش چندین ساله گو برای قدرتمندترین شغل تایوان حداقل فعلا، پایان می دهد. وی از زمانیکه برای اولین بار، ایده نامزدی ریاست جمهوری را در سال ۲۰۱۹ مطرح نمود، جاه طلبی های سیاسی خویش را پنهان نکرده است. پلت فرم او برای پیگیری مذاکرات صلح با چین و ایفای نقش بعنوان یک واسطه کلیدی بین واشنگتن و پکن، نتوانست نظر رای دهندگان را جلب نماید.

هدف گو برای ریاست جمهوری تایوان، با موانع گوناگونی روبرو بوده است. ستاد انتخاباتی وی در تایوان، به ظن دادن پول در ازای امضا، با تحقیقاتی روبرو شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، همینطور انصراف بنیانگذار فاکسکان بعد از آن روی می دهد که چین، تحقیقاتی را در رابطه با فاکسکان شروع کرد و این نگرانی را برانگیخت که وی در صورت پیروزی در انتخابات، امکان دارد از جانب پکن تحت فشار قرار بگیرد. وی اظهار کرده بود دولت چین وقتی او رسما، نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری تایوان را اعلام نماید، جرات نخواهد کرد به امپراتوری تجاری او کاری داشته باشد.

«تِری گو»، بخش عمده ثروت هفت میلیارد دلاری خویش را از فاکسکان به دست آورده است که از اواخر دهه ۱۹۸۰، دستگاههای مختلف را برای شرکت هایی نظیر اپل و سونی در چین تولید می کند. عمده دستگاههای اپل همچنان در قطب تولید اصلی فاکسکان در چین تولید می شوند که به «آیفون سیتی» شهرت دارد.

منبع:

1402/09/04
09:31:13
5.0 / 5
227
تگهای خبر: اپل , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری