رییس مركز ملی فضای مجازی خبر داد؛

راه اندازی سامانه ارزیابی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات

راه اندازی سامانه ارزیابی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، رئیس مرکز ملی فضای مجازی از راه اندازی سامانه ارزیابی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات آگاهی داد و اظهار داشت: انشاالله به زودی برمبنای فاکتورهای موجود عدد پیشرفت را اعلام می نماییم.محمدامین آقامیری در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب آخرین وضعیت تأیید صحت پیشرفت شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: حدودا از اواسط شهریور ماه ارزیابی مجدد فاکتورهای شبکه ملی اطلاعات شروع شده که با توجه به این که این ارزیابی ها ادامه دارد هم اکنون برخی مستندات آماده و برخی دیگر باید تکمیل شود. می توان اظهار داشت که حدودا ۷۰ یا ۸۰ درصد ارزیابی ها از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات انجام شده است.
وی درباب زمان اعلام میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات یا تأیید صحت پیشرفت ۶۳ درصدی شبکه ملی اطلاعات اضافه کرد: از نظر ما پروسه ارزیابی کامل است یک سری داده ها وجود دارد که دستگاهها باید عرضه کنند. زمانی که این گزارش ها بدستمان برسد میزان پیشرفت دقیق شبکه ملی اطلاعات را اعلام خواهیم کرد.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی افزود: آخرین پیشرفت رسمی شبکه ملی اطلاعات که مرکز ملی فضای مجازی به عنوان ناظر شبکه ملی اطلاعات با ارزیابی برخی شاخص ها اعلام نمود همان ۵۷ درصد بود اما ما متوجه شدیم که تعدادی از اهداف در نظر گرفتن پیشرفت شبکه ملی اطلاعات قدیمی شده است یا برخی شاخص ها زیاد بازتاب دهنده آن هدف نبود بدین سبب تصمیم گرفتیم این شاخص ها را هم بازبینی نماییم بدین سان به جز فرایندی که درحال انجام بود بازبینی در فاکتورهای اهداف هم عنوان شد.
وی اظهار داشت: انشاالله به زودی برمبنای فاکتورهای موجود عدد پیشرفت را اعلام می نماییم ولی بازبینی شاخص ها و اهداف یکی از اولویت های اصلی ما است که خواهیم داشت.
آقامیری در ادامه درباب مدت زمان ارزیابی وضعیت شبکه ملی اطلاعات و اعلام میزان دقیق پیشرفت شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: نخستین ارزیابی از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در ۳ سال اخیر، مربوط به نیمه دوم سال قبل می شود اما درحال راه اندازی سامانه ای هستیم که بتواند بصورت روتین هر سه ماه یک دفعه گزارش دقیقی از وضعیت شبکه ملی اطلاعات را عرضه نماید.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود است که میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به ۶۳ درصد رسیده و برنامه است تا انتهای سال این میزان پیشرفت به ۷۵ درصد برسد و مرکز ملی فضای مجازی به عنوان متولی تأیید صحت این پیشرفت پیشرفت دقیق تر شبکه ملی اطلاعات را مطرح خواهدنمود.


منبع:

1402/08/28
11:57:19
5.0 / 5
339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP