برگزاری همایش ملی نسل پنجم ارتباطات در ایران

برگزاری همایش ملی نسل پنجم ارتباطات در ایران

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، همایش IRAN ۵G بعنوان نخستین همایش ملی در حوزه ارتباطات در ایران با هدف بررسی فرصت ها و چالش های توسعه نسل پنجم برگزار گردید.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مهر، سید محمد رضوی زاده در همایش IRAN ۵G بعنوان نخستین همایش ملی نسل پنجم ارتباطات در ایران که امروز بامداد با هدف بررسی تجربیات موفق جهانی در توسعه نسل پنجم، فرصت ها و چالش های توسعه نسل پنجم در ایران، تنظیم گری، تأمین طیف فرکانسی و اقتصاد نسل پنجم، تجارب و برنامه اپراتورها در توسعه نسل پنجم در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: پایلوت نسل پنجم تلفن همراه را با کمک یکی از وندورها در سال ۱۳۹۸ شروع کردیم که البته در دنیا با عنایت به انتشار کرونا این نسل یک مشکل بزرگ داشت و با تأخیر روبرو شد.
وی به نسل دوم تلفن همراه یا ۲G اشاره کرده و افزود: در سال ۱۳۷۲ نسل دوم تلفن همراه را خیلی سریع شروع کردیم و در نسل سوم تأخیر در آغاز آن زیاد بود و حدود ۱۵ سال طول کشید. در نسل چهارم تقریبا ۵ سال تأخیر داشتیم و در نسل پنجم سال ۲۰۱۸ استاندارد استفاده تجاری افتتاح شد و در سال ۲۰۲۰ نسل پنجم صد میلیون کاربر داشت و سال ۲۰۲۲ به یک میلیارد کاربر رسید.
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به ضرورت فراهم کردن پوشش صد درصدی نسل پنجم اظهار داشت: نسل پنجم تلفن همراه هزینه بالاتری نسبت به نسل چهارم دارد و این سوال ها مطرح است که آیا تلاشهای لازم در زمینه نسل پنجم انجام می شود؟ آیا اپراتورها فقط باید تغییر نسل بدهند؟ آیا فقط وزارت ارتباطات دنبال فیبرنوری است و چرا به دنبال نسل پنجم نیست؟ این سوالات مواردی هست که در پنل های این همایش مطرح می شود.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مهر، همایش IRAN ۵G بعنوان نخستین همایش ملی در این عرصه و بخصوص در بحث راهبردی شبکه نسل پنجم ارتباطات با حضور وزیر ارتباطات و مسؤولان رگولاتوری و اپراتورهای ارتباطی در پژوهشگاه ارتباطات برگزار گردید.


منبع:

1402/08/09
16:16:32
5.0 / 5
322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵